Akce v únoru 2015

„Memento, homo, quia pulvis es, et in pulverem reverteris.“

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí pro únor 2015. Zahrnuje i výslovná upozornění na nenedělní svátky I. třídy (podle kalendáře vydaného Krásou liturgie). Podrobnější a dlouhodobější informace naleznete stránce Aktualit na Katopedii.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

1. únor – slavíme neděli Devítník. Začíná doba předpostní.

2. únor – slavíme Očišťování Blahoslavené Panny Marie (alias hromnice). Světí se hromničky. Seznam tradičních liturgií naleznete ZDE.

3. únor, Zlín – proběhne pravidelná modlitba růžence před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati. Začátek v 16:00…

4. únor, Praha – proběhne další dějství pražského pro-life pochodu Odvahu k životu! Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

7. únor, Slovensko – proběhne tzv. referendum o rodině. Jste-li na Slovensku voličem, nezapomeňte jít hlasovat a zaškrtnout třikrát ano.

10. únor, BrnoCENAP pořádá diskuzní setkání na téma Sexualita a jak o ní s dětmi hovořit. Začátek v 10:30, podrobnosti ZDE.

12. únor, BrnoCENAP pořádá interaktivní kurz pro snoubence a novomanžele O sexualitě pro snoubence. Začátek v 18:00, podrobnosti ZDE.

14.15. únor, Vyšší Brod – Setkání katolíků zrušeno chřipkovou epidemií (více ZDE).

16. únor, Olomouc – proběhne další dějství olomouckého pro-life pochodu Odvaha k životu. Začátek v 16:30, podrobnosti ZDE.

16. únor, PrahaAkce D.O.S.T. pořádá XV. diskusní večer Hovory na pravici, tentokráte na téma Genderová válka proti rodině. Moderátorem diskuse bude pan Michal Semín, vstupní příspěvky přednese mezinárodní sestava předních vůdců prorodinných organizací: Antonio Brandi (Pro Vita, Itálie), Alexej Komov (Světový kongres rodin, Rusko), Marek Michalčík (Aliancia za rodinu, Slovensko) a Radim Ucháč (Hnutí Pro život ČR). Diskuse proběhne v sále č. 217 budovy ČSVTS (Novotného lávka 5, Praha 1), začátek v 17:00.

18. únor – je popeleční středa, den přísného postu, kterým začíná doba postní. Světí se popel a uděluje znamení popelce. Seznam tradičních liturgií na tento den naleznete ZDE.

25. únor, Brno – proběhne další dějství brněnského pro-life pochodu Odvahu k životu. Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

28. únor, BrnoCENAP pořádá odborný jednodenní seminář PPR v praxi. Začátek v 9:00, podrobnosti ZDE.

Ignác Pospíšil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *