Wigratzbad 2017

J. Štěpán Šrubař FSSP

1. července 2017 přijme, dá-li Pán, ve Wigratzbadu kněžské svěcení náš krajan, jáhen Štěpán Šrubař FSSP. Světitelem by měl být J.E. Raymond Leo kardinál Burke, který nedávno navštívil Českou republiku.

Bude-li zájem, rádi bychom zorganizovali dopravu na tuto významnou událost pro ty, kdo se tam nemohou dostat sami. Prozatím jsme zmapovali dostupné možnosti a nabízejí se tyto:

1) Doprava společným autobusem (55 osob) na trase Brno – České Budějovice – Wigratzbad a zpět. Cena za dopravu podle údajů dopravce by činila cca 1300 Kč/osobu. Ve Wigratzbadu se však podařilo předem zajistit jen velmi omezený počet míst skromného, ale také levného ubytování. Velká část účastníků by musela být ubytovaná za komerční ceny, tj. cca 30 EUR/noc.

2) Doprava mikrobusem (19 osob) po stejné trase. V tomto případě by značně stoupla cena za osobu, a to na 2600,- Kč. Prakticky pro všechny účastníky by však v tomto případě bylo zajištěno ubytování za dobrovolný příspěvek v semináři pro muže a v soukromí pro ženy, s vlastním spacákem, ale na matracích (nikoli karimatkách), k dispozici by byla kuchyňka a samozřejmě sociální zařízení.

3) Také je možné vypůjčit si dvě velká auta pro 9 lidí, na jejichž řízení ještě stačí řidičský průkaz skupiny B. V tomto případě by orientační cena činila cca 1000,- Kč na osobu. Nezbytnou podmínkou by bylo, že by se našli 4 ochotní (a pokud možno aspoň trochu zkušení) řidiči, kteří by se střídali v řízení. Ti by na oplátku za cestu neplatili nic. Také v tomto případě by bylo zajištěno skromnější ubytování pro všechny.

Pokud jste majiteli takového velkého auta a byli byste ochotni ho zapůjčit a případně i řídit, prosím ozvěte se nám. Domluvili bychom dalšího řidiče na střídání a ostatní účastníci by kromě příspěvku na pohonné hmoty zaplatili i nějakou částku za opotřebení vozidla.

4) Poslední možností je domluvit skupiny do aut, které by se pak podělily o náklady. V tomto případě chceme pomoci s organizací, tedy spojit zájemce o cestu s těmi, kdo by měli v autě volné místo, a do vyčerpání zarezervovaných kapacit případně zajistit ubytování.

Ve všech případech by odjezd z ČR byl v pátek 30.6. a návrat z Wigratzbadu v neděli 2.7. po primici otce Štěpána.

Pokud byste o některou z těchto nabídek měli zájem, prosím napište na e-mailovou adresu wigr17@centrum.cz nejpozději do 15.3.2017. Podle zájmu a preferencí těch, co se ozvou, zorganizujeme některou z daných variant (nebo případně taky žádnou). Kdyby se měl uskutečnit zájezd autobusem či mikrobusem, potřebovali bychom to vědět poměrně brzy; 1. 7. je vrcholná sezóna a dopravní firmy mohou mít vyčerpané kapacity. Uveďte prosím pořadí výše uvedených možností dopravy a případně maximální cenu, kterou byste byli ochotni zaplatit za ubytování.

Lucie Cekotová

Ignác Pospíšil

17 Responses to Wigratzbad 2017

 1. Takypijus napsal:

  Z toho děláte kovbojku jako by to bylo přinejmenším někde ve Španělsku, a ono to přitom je kousek za Mnichovem. 🙂
  Jinak z Brna je to rozhodně nejlepší přes St. Pölten a Linec, je tam krásná dálnice. Trckat se po okreskách z Brna do Budějic bude nejhorší zážitek z celého „zájezdu“.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Všem čtenářům: tím „kousek za Mnichovem“ se Vám dotyčný snaží naznačit, že je to v Alpách v nejjihozápadnějším cípu Bavorska…

  • Fr. Albert T.O.P. napsal:

   To jste se opravdu ponekud netrefil. Kdysi jsem tam byl a mane si vzpominam, ze seminar lezi az u Bodensee. Coz kousek za Mnichovem fakt neni.

   • Takypijus napsal:

    Nu dobrá, jsem poněkud ovlivněn americkými vzdálenostmi. Ale tak 160 km je po německé dálnici slabá hodinka. 🙂

  • Lucie Cekotová napsal:

   Vloni jsem se rovněž mylně domnívala, že jelikož je to v Bavorsku, nutně to musí být „kousek za Mnichovem“, a tudíž se tam z Plzně hravě dostanu veřejnou dopravou. Inu, nedostala. A protože jsem se „probudila“ pozdě, nedostala jsem se tam už ani nijak jinak. Pro lidi s podobným problémem je určena tato nabídka. Jak přesně to bude vypadat, bude záležet na jejich zájmu. V případě odpovídajícího počtu zájemců z Moravy ve variantě 3) jistě přichází v úvahu i to, že jedno auto by jelo z Brna přímo.

 2. mila napsal:

  Dá-li Bůh, tak další novokněz. Dobrá zpráva!

  Mysleme na Štěpána v modlitbě.+

 3. Ivka napsal:

  Kde mu novoCírkev dovolí působit?
  nikde veřejně.
  Ve Mcelích jeden takový

  • Lucie Cekotová napsal:

   FSSP působí v mnoha farnostech v diecézích po celém světě. Nicméně doufejme, že čeští kněží budou působit u nás – časem.

   • FSSP jako tzv. tradiční kněží, ovšem de facto jen v rámci tzv. ZOO pokoncilní Církve (terminus technicus, nikoli osobní urážka členů FSSP) pavilon FSSP. Doufám, že brzy nepřibude pavilon FSSPX, ale bohužel jsem optimista.

    • Ignác Pospíšil napsal:

     Jiný typ optimisty by mohl říci, že když chvíli počkáme, ten pavilon přeroste celou ZOO. Pře, kterou těžko rozhodnout.

    • br. Tomáš T.O.P napsal:

     Koukám, že u nás vznikla nová paralelní struktura.

 4. Tomáš napsal:

  Malá technická pro Ignáce
  Správci webových stránek FSSP patrně vyměnili fotku a proto tu zmizla.
  http://fssp.cz/wp-content/uploads/2017/02/Srubar-227×300.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *