Rozhlédnutí 2017/01/09

Vítám Vás u dalšího rozhlédnutí. Bohužel, chřipková epidemie tomu chtěla, že i toto bude bez ještě bez zpráv a odkazů. Tento týden otevřel svátek Svaté rodiny.

Další nejvýznamnější dny, svátky a památky tohoto týdne: Křest Páně (pá 13.) a sv. Hilarius z Poitiers a bl. Odorik z Pordenone (so 14.)

Další týden otevře druhá neděle po Zjevení Páně.

Modleme se za Církev a všechny její děti, aby pevny ve víře přežily tento strašný pontifikát, modleme se za papeže Františka. Modleme se za pravověrné kardinály, aby se nenechali zviklat výsměchem a urážkami od papeže a jeho patolízalů a dál hájili Kristovo učení. Modleme se za pravověrné kněze, biskupy i kardinály, aby přes všechno pronásledování a urážení vytrvali na správné cestě a aby jejich počet dál rostl.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na leden 2017 naleznete ZDE.

8. ledenneděle – slavili jsme svátek Svaté rodiny.

9. leden, pondělí – před 250 lety zemřel moravský malíř Joseph Ignatz Sadler (1725-1767), mistr kostelních fresek, který vyzdobil mimo jiné kostel Nejsvětější Trojice ve Fulneku.

10. leden, úterý – před 110 lety se narodil Claus von Stauffenberg (1907-1944), který zorganizoval neúspěšný atentát na Hitlera a s ním spojený pokus o převrat.

11. leden, středa – před 1670 lety se narodil císař Theodosius I. (347-395), císař římský.

12. leden, čtvrtek  – před sedmi lety (2010) zničilo zemětřesení hlavní město Haiti Port-au-Prince a zabilo okolo 200 tisíc lidí. Mezi mrtvými byl i Mons. Joseph Serge Miot (1946-2010), 9. arcibiskup Port-au-Prince.

13. ledenpátek – slavíme Připomínku Křtu Páně, tímto dnem končí Vánoce. Na tento den připadá povinný půst od masa.

14. leden, sobota – slavíme svátek sv. Hilaria z Poitiers, biskupa a učitele Církve ze 4. století, a bl. Odorika z Pordenone († 1331), františkánského misionáře a cestovatele českého původu.

15. ledenneděle – je druhá neděle po Zjevení Páně a zároveň si připomínáme sv. Pavla Thébského, posutevníka.

Odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politiceStálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Te DeumLumen de LumineREX!, Dielňa sv. Josefa, Krása liturgie a Kompas tradiceDalší tradičně katolické stránky naleznete ZDE a ZDE. Z cizojazyčných stránek doporučuji především LifeSiteNews.com a Rorate Caeli.

Doporučené petice a kampaně: 

Máma, táta, děti – o iniciativě více ZDE a ZDE

Declaration of Fidelity to the Church’s Unchangeable Doctrine and Uninterrupted Discipline on Marriage

Protest proti prepusteniu lekárky K. Jachimowicz kvôli ochrane ľudského života od počatia

Sudán, prepusti neprávom väzneného českého misionára na slobodu

Sign here: France bans video because children with Down syndrome are „inappropriate“

To Pope Francis: I support the 4 cardinals‘ letter pleading for clarity

Call for a Policy of Prevention of Abortion

Stand against the LGBT ‘witch hunt!’ Support Christian ‘Fixer Upper’ stars! (PETITION)

 

Ignác Pospíšil

4 Responses to Rozhlédnutí 2017/01/09

 1. David napsal:

  Odorik cestoval do Číny tak, že jel od jednoho františkánského kláštera k druhému. Sedmdesát let po smrti sv. Františka byli bratři rozšířeni po celém světě! Podobně tomu bylo o několik století později v Japonsku, kde díky Jezuitům čítala křesťanská obec za pouhých padesát let milion věřících. Neschází nám něco, co jim se bohatě dostávalo?

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Třeba to, že oni byli ochotni překonat nepřekonatelné a riskovat (či někdy spíše i nabídnout) svůj život, aby přinesli pravou víru a spásu pohanům, zatímco vrchol výkonu jejich dnešních následovníků (včetně Bergoglia) je ochota zlomit pero při sepisování důvodů, proč je proselytismus hříchem proti ekumenismu.

   V tomto směru doporučuji následující knihu: http://www.databazeknih.cz/knihy/cesty-ve-znameni-krize-230931 . Srovnejte pak dopisy českých jezuitských misionářů s kázáními a dokumenty jejich nepodařeného pohrobka na papežském trůně. Pak se můžete pokusit najít něco, co po nich zdědil, ale bude to těžká dřina s pramalou nadějí na úspěch.

   • Jaroslav Klecanda napsal:

    Otcové jezuité vnímali za povinnost působit všude tam, kam dospěla nebo se natahovala agrese tehdejších evropských koloniálních mocností. Aby alespoň napravili, co conquistadoři způsobili …

    Je zajímavé, že se tu nekomentovalo ani jedno výročí související se „zabalením“ čínské misie … dnes nejlidnatější stát světa mohl být zcela křesťanským územím, určitě by nevznikla carská imperiální říše, VŘSR …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *