Trump a republikáni zvítězili

Donald Trump

Volby v USA skončily vítězstvím Donalda Trumpa a republikánů a drtivou porážkou Demokratické strany. Trump porazil v souboji o prezidentské křeslo Clintonovou, když překvapivě získal nejen Floridu, ale i tradiční bašty demokratů v oblasti Velkých jezer.

Clintonová zatím porážku neuznala, ale přes pokračující dopočítávání hlasů už šanci v  podstatě nemá. Podrobné výsledky naleznete ZDE.

Slavit mohou i republikáni, co nemají Trumpa moc rádi, protože jejich strana udržela ve svých rukou Sněmovnu reprezentantů i Senát. Tyto výsledky jsou velkou nadějí pro hnutí pro-life a hodnotové konzervativce, jakož i pro křesťany v USA i po celém světě.

Pokud Trump a republikáni dodrží své sliby, přinejmenším přestanou státně financovat Planned Parenthood, omezí pronásledování křesťanů v USA, rozšíří ochranu nenarozených a zvolí důstojného nástupce soudce Scalii. USA pod jejich vedením taktéž nepochybně poleví ve své snaze vyvážet do světa potraty a sodomii.

Modleme se, aby se možností, které se zde otvírají, podařilo využít…

Bohužel špatná zpráva přišla došla z Colorada, kde byla v referendu téměř dvoutřetinovou většinou voličů schválena legalizace asistované sebevraždy.

Colorado Approves Ballot Measure Making It 5th State to Legalize Assisted Suicide

AKTUALIZACE (8:51) – Hillary Clinton před chvílí zavolala Trumpovi a pogratulovala mu k vítězství.

Ignác Pospíšil

29 Responses to Trump a republikáni zvítězili

 1. matěj napsal:

  Je fascinující slyšet tytéž katolíky pobouřeně mluvit o znovusezdaných a zároveň podporovat znovusezdaného proti někomu, kdo i přes nevěru partnera vytrval v manželském slibu. Je vidět, že morálka je podstatná jen někdy: kdo umí pěkně slibovat, zalepí katolíkům oči a morálka se na něj hnedle tolik nevztahuje, když místo činů se počítají sliby. 🙂

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Tak pokud jde o činy, desetiletí neochvějné podpory masového vraždění ze strany Clintonové jsou mnohem zásadnější věc, než že protikantidát je rozvedený a znovusezdaný protestant. Pokud jde o sliby, i kdyby je Trump nesplnil, stejně bude podstatně lepší než Clitnonová, protože nebude podporu potratů a sodomie vyvyšovat nade vše…

   Problém není v tom, že by nám něco zalepilo oči a my užívali dvojí metr, problém je ve Vás a ve Vaší neschopnosti rozlišovat zákony morálky dle jejích významnosti. Různá provinění se podle stejného metru musí posoudit různě. Vraždění je horší než neuspořádané a nelegitimní vztahy.

   • Tomáš napsal:

    Tady bych jen dodal, že srovnávat „manželství“ protestanta se svátostným manželstvím křesťanským dost dobře vypovídá o osobnosti toho, kdo takto srovnává nesrovnatelné.

   • matěj napsal:

    Nejsem si jistý, co přesně je myšleno tím vražděním: politika zahraniční, nebo propotratová?

    V prvním případě se obávám, že DJT bude klidně stejný jestřáb jako HRC, jen jinak a jinde. Respektive, nepřišlo mi, že by byl pro něj svět bez válek a utrpení či tak něco jakoukoli prioritou. (Přičemž je navíc otázka, jestli je z pohledu mocnosti disponující potřebnout silou morálně přijatelné přehlížet bezpráví jinde, naopak při vědomí, že tu sílu sice mám, ale zkušenost ukazuje, že ji vlastně neumím dobře použít, naopak … no jsem rád, že to nemusím řešit já. 🙂 )

    V druhém případě viz jinde, jakkoli zčásti je to vlastně totéž: DJT žádné životy přičíst nelze zejména proto, že zatím neměl příležitost ani zodpovědnost. Pokud si někdo myslí, že DJT nějaké katolické hodnoty upřímně zastává, rád se nechám poučit, z čeho tak lze soudit. Zatím mám pocit, že pokud bude konat (takto vlastně spíš páchat) dobro, bude to např. ve chvílích, kdy to bude považovat za výhodné pro dobrý dojem na své příznivce, ne proto, že by jej vedlo jeho vlastní přesvědčení. Jako ano, snad u DJT tato situace bude nastávat častěji než u HRC, ale že by to bylo něco k radosti…

    • Tomáš napsal:

     matěj napsal:
     10. 11. 2016 (11:58)
     Pokud si někdo myslí, že DJT nějaké katolické hodnoty upřímně zastává, rád se nechám poučit, z čeho tak lze soudit.

     @ tak toto bych taky rád věděl. Totiž jediný, kdo tady píše o p. Trumpovi, že „nějaké katolické hodnoty upřímně zastává“ jste jen a jen Vy osobně = matěj mimo.

  • Tomáš napsal:

   Pane matěji, kdo Vám dává právo takto soudit druhé? Ještě jste mi minule neodpověděl na otázku: kdo jste Vy, abyste mohl takto soudit? Dnes přidávám druhou: Vy máte své manželství v tak vzorném pořádku, že snese toto Vaše porovnání bez úhony?

  • Lucie Cekotová napsal:

   Docela jasně to řekla řada amerických katolíků, včetně několika biskupů: Trump je „flawed“ (má chyby), ale Clintonová „evil“ (zlo). Myslím, že to je výstižné. Postoje kandidátů v morálních otázkách přehledně shrnul portál LifeSiteNews: https://www.lifesitenews.com/news/hillary-and-trump-have-made-shockingly-different-statements-on-abortion-and Ne že by soukromý život kandidátů neměl svůj význam, ale v situaci, kdy dobrý kandidát nebyl k dispozici, byl Trump jedinou možností a neporovnatelně menším zlem než Clinotonová.

  • Opičí mozeček napsal:

   Matěji, vy jste dobře mimo, že?

 2. dr. radomír malý napsal:

  Já bych byl poněkud opatrnější vté euforii z vítězství Trumpa. Nevěřím z principu lidem, kteří žijí vmanželském a rodinném životě jako kanci – a to Trump bezpochyby žije nebo žil, ale nijak seza to nekaje, spíšnaopak. A když zabrousím na některé jeho dřívější projevy, tak se mi nezdá, že by se příliš lišil od Clintonové. Proto nejásám, jsem skeptický. Na druhé straně ale mám radost, že ta Clintonová nezvítězila. Její údajná manželská věrnost je fikce, měla amanty, propíral to tenkrát tisk, ještě za prezidentury jejího prasácky žijícího manžela. A dělá se mi na zvracení z plánu Clintonové legalizovat potrat částerným porodem. No, jen aby te Trump nebyl nakonec Clintonová v saku a kalhotech.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   I kdyby Trump neudělal mnoho pozitivního, co slíbil, velké plus je už to, že prostě není propotratový a prosodomitský aktivista a nemá zájem na pronásledování křesťanů…

   • Misomus napsal:

    Obhajujete neobhajitelné. Vaše logika velí, že uctívat démona je v pořádku protože má nižší váhu než-li Satan?! Proboha proč kazíte lidi jež v tomto nemají vzdělání?

    • Ignác Pospíšil napsal:

     Co to melete? Jaký uctívání? Mluvíme zde o tom, že byl zvolen ten lepší kandidát. O tom, že pokud je omezený počet kandidátů a jeden je jasně lepší než ostatní, je správné ho volit a je dobře, když je zvolen. A aby to člověk pochopil, nemusí mít doktorský diplom ani dvě vysoké, nemusí si to vyhledat v dokumentech Magisteria. Stačí špetka zdravého rozumu.

     • matěj napsal:

      S tímto souhlasím. Jen mi přijde, že některé reakce toto překračují až v překvapivé míře a jejich nadšení a chované naděje mi připadají neodůvodněné. Obávám se, že pan Trump prostě sliboval, co chtělo být slyšeno (a mám pocit, že to klidně měnil, když zjistil, že se na poprvé netrefil), moc nevidím, co z toho jsou jeho skutečné názory, jeho skutečná „ideologie“. Sliboval i to, co mohlo znít lahodně katolickým uším, ovšem vzhledem k tomu, že mnoho nenasvědčuje tomu, že by s katolíky sdílel nějaké hodnoty (že by vůbec nějaké měl), přijde mi to přeceňované.

      • Ignác Pospíšil napsal:

       Jistě, je to možné, ale jelikož se stal prezidentem mimo jiné hlasy praktikujících katolíků a evangelikálů, asi se jim bude snažit vyhovět (aby byl zvolen i příště). A i kdyby ne, rozhodně nebude vetovat republikány schválené pro-life zákony, jako to dělal Obama, a nebude vydávat protiústavní vládní nařízení, jako to dělal Obama a dělala by to i Clintonová. Rozhodně nebude vyhazovat miliardy dolarů na světový rozvoj a šíření potratového průmyslu a homolobby. A nebude mít důvod jmenovat do NS aktivisty Obamova typu.

       Prostě i když Trump nebude dělat nic, pořád bude o několik řádů lepší než Obama a Clintonová.

       • matěj napsal:

        No já právě nevím, nakolik jde o standardní situaci. Lidský věk se sice prodlužuje, ale jde o nejstaršího nastupujícího prezidenta v historii. Třebaže aktivita v pokročilém věku jistě prospívá, přece jen jde o náročnou funkci. U nás byl kníže považován za příliš starého na funkci kladeče věnců jedné pidizemičky, je jisté, že za čtyři roky bude v téměř stejném věku Trump kandidovat na nejvyšší výkonnou funkci první světové velmoci? Čili dost možná Vámi zmiňovanou motivaci mít nebude. Za běžné situace by i tak měl motivaci alespoň „nahrát“ svému republikánskému nástupci, jenže když GOP nebyla loajální k němu, tohle taky nemusí fungovat (ostatně, zrovna v ČR lze vidět jak důsledně se může prezident snažit rozkládat stranu, z níž vzešel). Já vlastně doufám, že budete mít pravdu, ale skoro se obávám, že to bude spíš šťastná náhoda, než něco, co by bylo předvídatelné z páně Trumpových dlouhodobě konzistentních morálních postojů nebo podobných věcí.

    • Tomáš napsal:

     Tristní argumentace jak z červeno-žluto-temného +Traditia+.

  • Libor Rösner napsal:

   Bude samosebou otázka, co bude mít sílu prosadit v avizovaném boji s různými ohavnostmi, nicméně Hitlery C. by je prosazovala klidně i silou.

  • Tomáš napsal:

   Pane doktore, všichni jsme v Božích rukou…
   zdravím do Brna

 3. Anna M. napsal:

  Je to jednoznačné a drtivé vítězství a je to naděje přesně v tom smyslu, jak napsal pan Pospíšil. Clintonová by totiž byla ještě horší než Obama. A co udělal Obama jako první když se stal prezidentem… „Jen pět minut poté, co Obama převzal úřad prezidenta, byly z webové stránky Bílého domu odstraněny všechny zmínky o ochraně života od početí. Namísto nich se tam objevily deklarace pro „svobodu volby“…“ (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nazory/1423807-obama-bez-slitovani-s-bezbrannymi) Naděje a nekončící boj americké pro-life scény po zvolení Trumpa: https://lifepetitions.com/petition/trump
  Děkuji za článek!

 4. Libor Hlaváček napsal:

  A i kdyby se časem ukázalo, že vítězství Trumpa není žádným vítězstvím, z kterého by se mohli lidé radovat, tak dnes vidět v TV ty kyselé a truchlivé tváře neomarxistických novinářů a politiků za to stálo! 🙂
  Modleme se za nového prezidenta USA.

  • Tomáš napsal:

   Oremus…
   Málokdo totiž ví, že podoba naší vlády a země závisí právě na USA. Zjišťuji to dnes a denně mezi lidmi, kteří naivně přebírají amerikánství do svého života.

 5. václav napsal:

  V průběhu dopoledne se objevily dvě zajímavé zprávy. Lady Gaga podporovala paní Clintonovou v nějaké komisi, kotli nebo štábu a když zjistila kdo vyhrál tak se usedavě rozplakala. Před chvílí vypukly v jednom městě nepokoje. Spálili figurínu pana Trumpa a zaútočili na obchody. To město se jmenuje San Francisco….

  • mog napsal:

   a další velkou podporovatelkou Clintonové byla zpěvačka Kate Perry, (takřka) veřejně se hlásící k satanismu…

 6. Lubomír Řeháček napsal:

  Globalisté ovládli civilizaci Abendlandu a stejně tak i Vatikán! Každý pokus oslabení jejich moci je velkou nadějí a že došlo k znejistění na mnoha frontách je viditelné. Soudruzi v EU se teď cítí bezradní,a to naprosto stejně, jako tenkrát jejich soukmenovci z východního bloku po pádu železné opony. Jeden americký politik prohlásil, že Trump je nenáviděn tzv. elitami hlavně proto, že není „zasvěcen“. Vzhledem k tomu, že USA jsou zednářským projektem, není dál co vysvětlovat. Jeho poslední předvolební projevy mi připomínaly Kennedyho, který chtěl zrušit FED(lichvářský to projekt), vydávat vlastní platidlo a tvrdě se stavěl proti tajným spolkům (paralelním vládám), což nakonec zaplatil životem. Samozřejmě, že Trump není žádný světec, to však neznamená, že nemůže konat dobro. Uvidíme.

 7. Karel napsal:

  V Americe zvítězilo menší zlo, rád bych, abychom později mohli říci, že podstatně menší zlo. Trvám na výrazu, že DT je zatím neřízená střela a proto je na místě velká opatrnost v jeho předčasném hodnocení. V každém případě hovořit o překvapení výsledku voleb rozhodně nelze, protože to je jen předstíraný šok z porovnávání tzv. průzkumu s konečným výsledkem. Tzv. průzkum (zveřejňovaný průzkum) byl vždy jen dobře finančně dotovaným zbožným přáním zastánců 3. světové války, těch zastánců, kteří dobře věděli, čeho je protikandidátka schopna a co už ve svém bývalém úřadování uskutečnila.Moc bych si přál, a totéž i světu, aby,až jednou DT odejde, neměl ruce od krve.

 8. vostok napsal:

  Můj osobní názor:
  1) zvítězil člověk s mnoha chybami oproti zaprodankyni/kandidátce NWO
  2) Frau Clinton by na 99 procent vyvolala /jadernou/ válku s Ruskem. U DT je tato možnost naopak minimální.
  3) Ohledně DT budeme vidět podle konkrétních činů – po ovoci poznáte je – pokud uplnou náhodou neni na v planu atentát.

 9. Ján M. napsal:

  V rámci podmienok, ktoré dáva existujúci politický a volebný systém, a v rámci reálnych možností, ktoré mal americký volič, považujem Trumpovo víťazstvo za víťazstvo zdravého rozumu a normálnosti.

  Viac o týchto voľbách píšem v článku:
  http://www.priestornet.com/2016/11/volby-v-usa-vitazstvo-normalnosti.html

 10. […] Trump a republikáni zvítězili […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *