Akce v dubnu 2016

Sv. Vojtěch

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během dubna 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy + svátky zvláště významné u nás či pro nás. Celý měsíc trvá doba velikonoční.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR. Akce a liturgie FSSPX si najděte na

1. duben – slavíme Pátek velikonoční.

2. duben – slavíme Sobotu velikonoční.

2. duben, Praha – národní Pochod pro život. Podrobnosti ZDE.

3. duben – slavíme Bílou neděli.

4. duben – slavíme Zvěstování Blahoslavené Panně Marii a Den nenarozených dětí (letos přesunuto kvůli kolizi se Svatým týdnem z 25. března).

4. duben, PrahaAkce D.O.S.T. pořádá XVIII. diskusní večer Hovory na pravici, tentokráte na téma Škola jako laboratoř sociálních experimentů? Budova ČSVTS (sál č. 217), Novotného lávka 5, Praha 1, začátek v 18:00. Více ZDE.

4. duben, Praha – poutní slavnost v kostele Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) v Praze na Smíchově. Modlitba růžence a možnost zpovědi od 16:30, mše svatá začíná v 17:00.

5. duben, Zlín – pravidelná modlitba sv. růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi začíná v 16.00 před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati.

6. duben, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30 na Mariánském náměstí, podrobnosti ZDE.

10. duben, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši svatou P. Martin Fuchs. Začátek v 17:00, více ZDE.

16. duben, Stochov – Orel župa Svatováclavská pořádá župní pouť ke sv. Václavovi ve Stochově. Pouť začíná v 10:00 u Svatováclavského dubu ve Stochově (na návsi za kostelem), v 10:30 začne Mše sv. podle misálu z roku 1962. Zájemci o oběd se mají hlásit pořadateli na e-mail zupa.svatovaclavska@orel.cz . Více ZDE.

23. duben – slavíme svátek sv. Vojtěcha, biskupa a mučedníka.

28. duben – slavíme svátek sv. Gianny Beretty Molly, patronky hnutí pro-life.

29. duben, Třinec – proběhne první regionální pochod pro život v Třinci. Začátek na náměstí TGM v 16:00, podrobnosti ZDE.

30. duben, Plzeň – Mons. Tomáš Holub přijme biskupské svěcení a převezme plzeňskou diecézi.

30. duben, Mělník – proběhne další mělnický pochod pro život. Začátek pravděpodobně jako obvykle v 10:00 na náměstí Míru.

Ignác Pospíšil

6 Responses to Akce v dubnu 2016

 1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý duben 2016 naleznete ZDE. […]

 2. Pavel napsal:

  V pondělí 4.4. se uskuteční poutní slavnost v kostele Zvěstování Panny Marie V Praze na Smíchově.Modlitba růžence a možnost zpovědi od 16:30, mše svatá začíná v 17:00.

  Dále dochází ke změně mší svatých v pátky. Budou slouženy jen v 1. a 2: pátek v měsíci v 17:00. Jiné pátky mše svatá v kostele nebude.

  Až do soboty 9.4. bude každý den mše sv. v kostele sv. Markéty na Břevnově v 7:30. Celebruje P. Radim Valík, OSB.

 3. Pavel napsal:

  Svátek Zvěstování Panny Marie neslavíme letos 3. dubna ale 4. dubna.

 4. Pavel napsal:

  V úterý 5.4. se uskuteční mše svatá v kostele Zvěstování Panny Marie V Praze na Smíchově se začátkem v 8:00.

 5. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý duben 2016 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *