Akce v březnu 2016

Zmrtvýchvstání Páně

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během března 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy + svátky zvláště významné u nás či pro nás. Měsíc začíná v době postní a za Velikonočného tridua přechází do doby velikonoční.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR. Akce a liturgie FSSPX si najděte na

1. březen, Tupčany u Boršic – v kostele sv. Cyrila a Metoděje bude celebrovat Mši sv. podle misálu z roku 1962 R.D. Pavel Hödl. Začátek v 7:45.

1. březen, Zlín – pravidelná modlitba sv. růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi začíná v 16.00 před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati.

2. březen, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30 na Mariánském náměstí, podrobnosti ZDE.

12. březen, Vídeň – pouť ke hrobu císařovny Zity. Sraz ve 14:30 před kostelem kapucínů, v 15:00 začne Mše sv. dle misálu z roku 1962. Následně modlitba nad hrobem císařovny. Pouť pořádají Sdružení pro blahořečení císařovny Zity v České republice a Moravskoslezský bailivik řádu sv. Lazara Jeruzalémského. Plakát ZDE a facebooková stránka události ZDE.

13. březen, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. otec Martin Fuchs, jeden z tzv. kněží odporu. Začátek v 16:00, podrobnosti ZDE.

17. březen, Brno – moravskou metropoli navštíví a bude v ní mít přednášku s autogramiádou o své knize Lvi přicházejí legenda slovenské katolické politiky, doc. Vladimír Palko, bývalý ministr vnitra Slovenské republiky za KDH. Akce se odehraje na Fakultě sociálních studií MU (Joštova 10, posluchárna P31), začátek v 18:00.

19. březensvátek sv. Josefa, snoubence Panny Marie.

20. březenKvětná neděle, začíná Svatý týden. Seznam tradičních liturgií ZDE.

24. březenZelený čtvrtek, začíná Velikonoční triduum. Seznam tradičních liturgií ZDE.

25. březenVelký pátek. Seznam tradičních liturgií ZDE.

26. březenBílá sobota, končí doba postní. Seznam tradičních liturgií ZDE.

27. březenHod Boží velikonoční, slavíme Zmrtvýchvstání Páně, začínají Velikonoce. Seznam tradičních liturgií ZDE.

28. březenPondělí velikonoční. Seznam tradičních liturgií ZDE.

Ignác Pospíšil

5 Responses to Akce v březnu 2016

  1. Lucie Cekotová napsal:

    17.3., přednáška doc. Palka v Brně: Fakulta sociálních studií, Joštova 10, posluchárna P31.

  2. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý březen 2015 naleznete ZDE. […]

  3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý březen 2016 naleznete ZDE. […]

  4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý březen 2016 naleznete ZDE. […]

  5. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý březen 2016 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *