Mennonitský pastor, který pomohl dítěti utéct od lesbické „matky“, má jít do vězení

MONTPELIER, Vermont, 18. února 2016 (LifeSiteNews) – Kenneth Miller, mennonitský pastor, který v roce 2009 pomohl utéct ze země ženě a její dceři, aby se vyhnuly soudem nařízeným návštěvám dívky u její lesbické „matky“, neuspěl s odvoláním proti rozsudku k trestu 27 měsíců odnětí svobody a 1. března má nastoupit do výkonu trestu ve federálním vězení.

Má se za to, že Lisa Millerová a její dcera Isabella koncem roku 2009 uprchly z Kanady do Nicaraguy, když je Kenneth Miller předtím odvezl na kanadskou hranici. V roce 2012 byl obviněn z „napomáhání mezinárodnímu únosu“, ale do rozhodnutí o odvolání byl ponechán na svobodě.

„Bůh dovoluje soužení a zkoušky, aby nás připodobnil ke svému Synu. TO JE DOBRÉ. Jestliže tedy doba ve vězení způsobí, že se tento ubohý hříšník bude o něco více podobat Ježíši, bude to dobře a já budu šťastný,“ napsal Kenneth Miller s reakci na své hrozící uvěznění. „Budoucnost nás nezbavuje odvahy ani nedeprimuje, protože Bůh je budoucnost a my jsme s Bohem, a to nám dodává odvahu,“ dodal. „Existují věci, které nelze zamknout mezi stěny vězení. Pravda. Svědomí. Morální spravedlnost. Spásné Ježíšovo evangelium.“

Lisa Millerová, která není s Kennethem Millerem v příbuzenském vztahu, se rozhodla utéci ze Spojených států, když soudce ve státě Vermont trval na tom, aby své dceři umožnila návštěvy bez dozoru u lesbičky Janet Jenkinsové, s níž měla Millerová vztah, než se obrátila ke křesťanství. Vermontský soudce Richard Cohen rozhodl, že Jenkinsová je Isabellinou „matkou“, přestože s dívkou není v žádném biologickém vztahu a znala ji jen krátce po jejím narození, než Millerová vztah ukončila. Jméno Jenkinsové není v Isabellině rodném listu uvedeno jako jméno rodiče. Soudce Cohen odmítl svůj příkaz zrušit, přestože Millerová i několik znalců dosvědčilo, že návštěvy Isabelle způsobují psychické trauma. Po Lisině a Isabellině útěku Cohen vydal rozhodnutí, jímž dívku svěřil do výhradní péče Jenkinsové. K výkonu rozhodnutí nikdy nedošlo, neboť Lisa s Isabellou se stále skrývají.

Kenneth Miller již strávil několik dnů ve vězení v roce 2013, když odmítl svědčit proti dalším lidem, kteří jsou rovněž obviněni z toho, že Lise a Isabelle napomáhali k útěku. Federální soudce William Sessions III. Millera propustil, když Miller vypověděl, že uvěznění „mě jen utvrdilo v mém přesvědčení“.

Podobnou odvahu prokázala mennonitská komunita v Nicaraguji, která Lisu a Isabellu pravděpodobně přijala, když v roce 2009 do země přijely. Po měsících obtěžování nicaragujskou policií Mennonitské bratrstvo Nicaraguji v roce 2012 vydalo prohlášení, v němž vysvětluje: „Rozhodli jsme se poslouchat Boha. Jsme ochotni vzdát se svých práv, jít do vězení nebo i zemřít za to, abychom někomu pomohli osvobodit se od života v hříchu a pomohli mu žít v poslušnosti Božímu Slovu.“

Za účast na „únosu“ byli obžalováni tři další lidé – sama Lisa Millerová, konzervativní podnikatel Philip Zodhiates a mennonitský pastor Timothy „Timo“ Miller. Podle agentury Associated Press má být proces se Zodhiatesem zahájen v září v Buffalu ve státě New York.

Matthew Cullinan Hoffman

Originální zprávu z LSN.com přeložila Lucie Cekotová.

Zdroj: https://www.lifesitenews.com/news/mennonite-pastor-who-helped-child-flee-lesbian-mother-to-go-to-prison

3 Responses to Mennonitský pastor, který pomohl dítěti utéct od lesbické „matky“, má jít do vězení

  1. […] Mennonitský pastor, který pomohl dítěti utéct od lesbické „matky“, má jít do vězení […]

  2. Tomáš napsal:

    Hrozné, jak soudy staví zdegenerovaná partnerství na stejnou úroveň jako manželství. Komu to pomůže? A k čemu?

  3. […] 10. ledna 2019 (LifeSiteNews) – Nejvyšší soud USA odmítl žádost o odklad výkonu trestu v případě křesťanského podnikatele odsouzeného za „mezinárodní únos dítěte“, protože matce a jejímu dítěti pomohl utéci od lesbické „matky“ dítěte, jíž soud ve Vermontu přiznal právo na návštěvy dítěte, přestože s ním není biologicky příbuzná. (Původní článek zde: http://www.duseahvezdy.cz/2016/02/20/mennonitsky-pastor-ktery-pomohl-diteti-utect-od-lesbicke-matky-&#8230😉 […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *