Vydavatelské počiny roku 2015

Lidé se mne občas ptají, jestli bych jim nedal tip na nějakou knihu, která vyšla v roce 2015, která by se hodila jako dárek. Nu, nevím, jestli jsem ten pravý odborník.

Abych si ušetřil situaci a abych podpořil to dílo, které si to dle mého názoru zaslouží, zde je na poslední chvíli pár tipů na vydavatelské počiny uplynulého roku pro ty, co ještě nenašli žádný vhodný dárek, či co pořád nevědí, co by přečetli.

Seznam určitě není vyčerpávající, klidně můžete do diskuse přidat další – zaměstnání a práce na časopise mi zabírají tolik času, že naprosto nestíhám nějak zásadně moc číst či sledovat soudobou produkci…

Dodaro a kol.: Setrvat v pravdě Kristově – velmi důležitá kniha hájící katolický pohled na manželství proti Kasperovým útokům. Podle mne skutečná Kniha roku.

Joseph Fadelle: Cena, kterou zaplatíš – na těchto stránkách již dvakrát zmiňovaná kniha, která vyhrála anketu Kniha roku Katolického týdeníku.

Mons. Athanasius Schneider O.R.C.: Corpus Christikniha o úctě k eucharistii a jejím významu pro život a obnovu církve.

Katolický kalendář 2016 – českojazyčný kalendář Krásy liturgie s tradičním kalendáriem (k dispozici je i slovenská verze) vychází již ke čtvrtým rokem.

Můj první misál – misálek pro děti

Římský misál – Schaller doplněný o reformy 1602 + místní propria + obřady a žehnání přede Mší sv. a po ní…

P. ThDr. Josef Kašpar: Učebnice katolického náboženství – velmi kvalitní středoškolská učebnice náboženství z 20. let 20. století.

M. Cristina Borges & Michaela Harrison: Zvony a kutny – skvělá kniha (určená primárně pro děti okolo 8 let) pojednávající o zasvěceném životě.

Život z víry – almanach článků pro katolickou spiritualitu, který vydalo Una Voce ČR ku příležitosti 50. výročí založení Mezinárodní federace Una Voce. Doporučuji – vynikající příspěvky erudovaných autorů.¹

Ignác Pospíšil

Poznámky:

Postupně vznikající seznam doporučeníhodných knih naleznete ZDE.

1.) Jediné, co bych almanachu vytkl, je závěrečný seznam míst, kde se v ČR slouží tradiční mše svatá, který je zoufale neaktuální…

 

 

3 Responses to Vydavatelské počiny roku 2015

  1. Froggy napsal:

    Pro mne je nejsilnější knihou sezóny tato: „Smrt nemá poslední slovo“ (ve slovenštině vydáno pod názvem „Narodili sme sa a už nikdy nezomrieme“). Autory jsou Cristiana Pacciniová a Simone Troisi. Hluboké „pro-life“ svědectví plné odevzdání se do rukou Božích až do krajnosti. Obrovská posila zvlášť pro všechny, kdo prozívají bolest, či těžké životní situace. Přeji požehnané Vánoce.

  2. AR napsal:

    Dovolím si upozorniť aj na Dokumenty tridentského koncilu, ktoré tohto roku vydal Krystal OP. Snáď ten preklad nebude tak zlý, v každom prípade je to dvojjazyčne latinsko-česky. Samozrejme, treba si odmyslieť rozčúlený Dukov predslov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *