Zemřel otec Nicholas Gruner

P. Nicholas Gruner

Včera (tj. 29. dubna 2015) zemřel v důsledku srdečního selhání otec Nicholas Gruner (nar. 4. května 1942), který zasvětil svůj život a práci šíření fatimského poselství a snaze dosáhnout zveřejnění celého třetího fatimského tajemství a zasvěcení Ruska podle požadavků Panny Marie z Fatimy (obojí je dosud nenaplněno).

Pro svou práci, která mu zajistila vysokou popularitu a podporu mezi tradičními katolíky, byl ze strany oficiálních představených stále více perzekvován a nakonec byl v devadesátých letech svým ordinářem prohlášen za suspendovaného, formálně pro neposlušnost, které se dopustil tím, že nesplnil biskupův příkaz ukončit svoji práci a vrátit se do rodné diecéze. Svoji suspenzi nikdy neuznal, nicméně jeho odvolání se k vyšším autoritám byla neúspěšná.

Několik jeho statí bylo přeloženo do češtiny, v rychlosti jsem nalezl dva na stránkách tzv. odporu blízkého blogu REX!, který též jako první české médium informoval o Grunerově náhlém úmrtí (ZDE).

Další informace:

Šikanování P. Grunera pravdu o fatimském poselství neumlčí

Fatima Network

České překlady statí otce Grunera:

„Stranická linie“ ve vztahu k Fatimě

Falešní přátelé Fatimy

Ignác Pospíšil

 

8 Responses to Zemřel otec Nicholas Gruner

 1. otec Eirene napsal:

  Otec Nicholas Gruner zrejme nikdy nebol právoplatne suspendovaný, keďže od 4. novembra 1995 bol inkardinovaný v diecéze Hyderabad v Indii.
  Predtým, 4. augusta 1989, biskup Pierro, Avellino, Taliansko, vydal otcovi Grunerovi dekrét excardinácie z diecézy v Avelline.
  Podrobnosti sú na tejto linke:
  http://www.fatima.org/apostolate/recourse.asp#2f

  • Pan Contras napsal:

   Mně by jen zajímalo, odkud má P. Amorth ty informace že už to brzo začne. Já si to sice taky myslím – apropos ta přehlídka v Moskvě s generálem dělajícím kříž byla skvostná – ale není možno dát na skuhrání démona, který při exorcismu fabuluje. Protože se občas stává, že tyto senzační informace jsou původu takovéhoto, je třeba je brát jako nedůvěryhodné stejně, jako žvanění démona v Medju. Je tedy škoda, že z článku nelze vyčíst, jak na to P. Amorth přišel.

   • mila napsal:

    O čem podle Vás mluví „démon“ už 34 rokem v Medjugorje?
    O obrácení, pokání, modlitbě a postu…. Že by se démon obrátil….?

    Vaše pýcha oslepuje Váš rozum.

    Medjugorje je z Boží milosti pokračováním Fatimy – podívejte se na jeho plody – kolik lidí se zde obrátilo, kolik dobrých kněží zde našlo své povolání…Nezavrhujte ono místo jen proto, že se zde většina mší slouží podle NOM… Pak byste musel ovšem zavrhnout i zmíněnou Fatimu… Mimochodem – zmíněný exorcista, velký ctitel P. Marie, Medjugorje velmi uznává….

   • Anonym napsal:

    „s generálem dělajícím kříž byla skvostná“ – myslíte ministra obrany Шойгу́, nepokřtěného praktikujícího buddhistu? Lacino si vás Rusové ochočili, inu, vyznají se…

 2. Pax Jan k tématu zasvěcení, obnovené příspěvky napsal:

  K tématu zasvěcení jsem se zde:

  https://cirkev.wordpress.com/2013/09/01/rozhlednuti-20130901/

  (diskuse pod článkem)

  vyjadřoval (nejen) já:)

  Jan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *