Pochod pro rodinu 2014

Oficiální plakát akce.

Mladí křesťanští demokraté pořádají s podporou Hnutí Pro život ČR dne 16. srpna 2014 V. Pochod pro rodinu. „Cílem této akce je poukázat na současný stav v naší společnosti, kdy zájmy tradiční rodiny nejsou dostatečně hájeny a to i v kontextu rozličných snah o uzákonění adopcí homosexuálními páry,“ říká předseda MKD Petr Jurčík. Záštitu nad letošním ročníkem převzali místopředseda Vlády ČR a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který tak učinil již v roce 2012, a (nově) i europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Přestože rozumím kritice této akce, která dlouhodobě upozorňuje na její politickou jednostrannost (vystupuje jako projekt MKD a KDU-ČSL a ostatním stranám a jejím představitelům poskytuje jen malý až nulový prostor) a přehnanou umírněnost a nově se jistě rozroste i o poukaz na to, že nepůsobí dobře, když záštitu nad akcí hájící rodinu přebírá „rozvedený a znovu sezdaný“ politik, doporučuji čtenářům ji podpořit, protože její pozitiva určitě převažují nad těmito nedostatky. A pevně doufám, že se letos podobně jako v minulosti objeví i jiné důstojné protiváhy průvodu zvrhlosti, který v týž den pořádají v Praze v rámci tzv. Prague Pride sodomité, a že budou uspořádány tak, aby se s Pochodem pro rodinu nekřížily, ale doplňovaly.

Ignác Pospíšil

10 Responses to Pochod pro rodinu 2014

 1. […] 16. srpen, Praha: Mladí křesťanští demokraté s podporu Hnutí Pro život ČR pořádají V. Pochod pro rodinu. Začátek ve 12:30 na rohu ulic Washingtonova a Politických vězňů, podrobnosti ZDE. […]

 2. Antonín Malach napsal:

  KDU je svými politickými postoji na straně zednářů a globalistů a hlasatelů neomarxismu, pod ideologií gender, pozitivní diskriminace, politické koreknosti, tolerance (ke zlu), juvenilní justice a mnoha dalších ismů. Pochodu pro život pod záštitou proamerických propagátorů násilí a genocidy na Ukrajině a v jiných zemí se nezúčastním.

  • ):-o napsal:

   K zamyšlení:
   Národní sjednocení ohlásilo přechod na prázdninový a dovolenkový provoz. Aby nám nebylo smutno zanechalo nám v archivu své stanovisko k Pochodu pro život:
   „Nechávám na uvážení každého, zda má smysl účastnit se takového každoročního bezzubého spektáklu.“ Ladislav Malý http://www.narodnisjednoceni.cz/archiv/20140331.htm

 3. Hamish napsal:

  Zdechovský podporuje Pochod pro rodinu 😀

  • Pan Contras napsal:

   S lidoveckou chátrou mám potíž. Chtějí si na tom jen honit body, ale jinak to jsou eurokrati.

   • Rudolf napsal:

    Taky jeden názor:cituji:
    „Protože vím, že národ, lépe řečeno mí spoluobčané, jsou takoví, jací jsou, proto vždycky, a to jak za bolševiků nebo i teď za vlády sionistů, na demonstrace chodím sám za sebe. Nikoliv za Národní sjednocení, za DOST, za katolickou církev, či „za národ“, ale vždycky sám za sebe, kvůli svému svědomí!“ Ladislav Malý
    http://www.narodnisjednoceni.cz/archiv/20120827.htm

  • Takypijus napsal:

   Zdechovský potřebuje zůstat být viděn (jeho aktivita po volbách notně poklesla) a tohle je poměrně laciný způsob, jak to učinit. To je celé.

   Jinak je samozřejmě podpora Zdechovského komická. To už může záštitu rovnou převzít Radim Uzel.

 4. Jan Pax - ach jo:) napsal:

  Ano. Vždy se najde dost důvodů, proč do pochodů (pro život, pro rodinu) atd. nejít.:((!

  Pak se ale nedivme, že je tam účastníků jako šafránu.

  A letos tomu opět nasadilo korunu FSSPX, že stejný den pořádá pouť na Sázavu, tzv. „svatoprokopskou“

  (ačkoli den 16. srpna má se svatým Prokopem něco společné jako např. 22. září s Vánocemi:). Už podruhé. Loňského roku se to mohlo chápat jako omyl. Letos už snad musí jít o nedbalost. Nic ve zlém.

  Pax

  Jan

 5. […] pro rodinu. Začátek ve 12:30 na rohu ulic Washingtonova a Politických vězňů, podrobnosti ZDE. Pochod budiž protiváhou vrcholícím pražským sodomitským […]

 6. Pax Jan napsal:

  Byl jsem na pochodě pro rodinu. Atmosféra dobrá, počasí se (až na déšť:) celkem vydařilo, jen účast byla, dle mého – letos poněkud…slabší. Zvláště jsem postrádal některé své pro-rodinné známé. Zřejmě zvítězily dovolené a „soukromé problémy“. Bůh žehnej všem, co přišli.

  Nicméně, bude se muset „přidat“. Pro příště.

  Pax

  Jan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *