Rozhlédnutí 2013/10/06

Panna Maria Růžencová

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, je dvacátá neděle po Svatém Duchu, na kterou připadla památka sv. Bruna Kartuziána.

Nejvýznamnější svátky tohoto týdne: Panna Maria Růžencová (7), sv. Brigita Švédská (8), sv. František Borgia (10) a Mateřství Blahoslavené Panny Marie (11).

Příští týden otevře jedenadvacátá neděle po Svatém Duchu, na kterou připadla památka sv. Eduarda III. Vyznavače, krále Anglie.

Modleme se tento týden především za naše bratry a sestry ve Vietnamu a Číně, jakož i za zločince, kteří je pronásledují, a „křesťanské“ politiky, kteří tomu přihlížejí.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Domácí

Lídr lidovecké liberecké kandidátky KDU-ČSL, katolík Kamil Jan Svoboda, sdělil v rozhovoru pro MFDnes čtenářům, že pokud jde o homosexuální svazky, je rozhodně tolerantnější než Katolická církev. A že sice pochybuje o tom, zda mohou gayové vychovávat děti, ale že „na druhou stranu je ale lepší, když o dítě dobře pečuje jakákoliv rodina, než aby skončilo v ústavu“. Škoda slov. Lídři lidoveckých kandidátek jsou z pohledu křesťanského voliče opravdu něco katastrofálního.

Česká policie názorně předvedla, že její problémy se neomezují jen na to, že si její zásahové komando občas splete dům – v Praze šikanovala protikomunistické demonstranty, kterým se nelíbily komunistické oslavy Haló novin (to je deník, který třešničkářům nahradil Rudé právo). Dokonce bez jakéhokoliv smysluplného důvodu odvlekla několik demonstrantů k výslechu (včetně mladé dívky s transparentem s nápisem „Haló noviny lžou, jako když Rudé právo tisklo“ a přeškrtnutými znaky nacismu a komunismu). Více např. ZDE.

Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, vydal pastýřský list k volbám do Poslanecké sněmovny. Čtěte ZDE.

Zahraničí

Norsko nám ukazuje, kam směřuje a může dojít zvrhlá teorie genderu: jeho parlament vyzval vládu, aby připravila zákon zavádějící povinnou základní vojenskou službu i pro ženy. Podrobnosti ZDE.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Vyzýváme všechny čtenáře a příznivce časopisu, aby podpořili pro-life iniciativu Jeden z nás.

6. říjen, neděle – je dvacátá neděle po Svatém Duchu, na kterou připadá památka sv. Bruna Kartuziána, zakladatele kartuziánů. Před 145 lety se narodil Paul Claudel (1868-1955), francouzský katolický básník a diplomat.

7. říjen, pondělí – Církev slaví svátek Panny Marie Růžencové. Bude odvysílán další díl Bylinkové poradny P. Jiřího Pleskače v rámci pořadu Apetýt Českého rozhlasu – Brno. Začátek v 10:30. Pořad je možné poslouchat také online prostřednictvím internetu, kde se také dají dohledat veškeré starší díly.

8. říjen, úterý – Církev slaví památku sv. Brigity Švédské.

9. říjen, středa – Církev si připomíná sv. Jana Leonardiho, vyznavače. Před 55 lety zemřel papež Pius XII. (1876-1958). Před 50 lety (1963) došlo ke katastrofě na přehradě Vajont.

10. říjen, čtvrtek – připomínáme si sv. Františka Borgiu (1510-1572), 3. generála jezuitů. V Praze se odehraje monarchistické shromáždění Za návrat králů na Hrad. Začátek v 17:00 u sochy prezidenta Beneše na Loretánském náměstí.

11. říjen, pátek – slavíme svátek Mateřství Blahoslavené Panny Marie. Před 710 lety zemřel papež Bonifác VIII. († 1303).

12. říjen, sobota – slavíme sobotní památku Panny Marie. Před 1380 lety (633) Velšané a Mercijští porazili Northumbriany v bitvě u Hatfield Chase. V bitvě padl i northumbrjský král sv. Edwin Northumbrijský. V kapli Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě se uskuteční Modlitby za ochranu života. Začátek ve 13:30. Bližší informace na webu.

13. říjen, neděle – je jedenadvacátá neděle po Svatém Duchu. Rovněž si připomínáme Eduarda III. Vyznavače († 1066), krále Anglie.

Zajímavé odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Institut sv. Josefa, Lumen de Lumine, REX! a Dielňa sv. Josefa. Další tradičně katolické stránky naleznete ZDE.

Česky

Možnost hlasovat na voličský průkaz při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2013 – pro ty, co to potřebují. Např. protože chtějí stejně jako já volit monarchisty a žijí v jednom ze tří krajů (Královéhradeckém, Libereckém a Vysočině), ve kterých tito nekandidují.

Arcibiskup A. C. Stojan: zastánce pravověrnosti. Čeští volnomyšlenkáři, socialisté a další nepřátelé katolicismu typu TGM si sami vystavují to nejhorší mravní vysvědčení

Církev apeluje na OSN: Konec náboženských represí v Číně

Svatý František misionář

Počet těhotných žen v tísni letos prudce stoupl

Syrský biskup prezidentu Obamovi: Prosím, nechte nás na pokoji

USA: Potratové kliniky se zavírají v rekordním tempu

V Německu vsadili člověka do vězení jen proto, že jeho dcera vynechala dvě hodiny sexuální výchovy

Vietnam: Biskup z Vinhu znepokojen kvůli útokům režimu, žádá o podporu ze zahraničí

Slovensky

…my pójdeme do rogaloch a zrovnáme Košice!

Bitka mýtov: Hra o tróny vs. Pán prsteňov

Francúzske výskumy na embryách – zdá sa vám to normálne?

Francúzsko smeruje k trestu odňatia slobody za poskytnutie pro-life informácií

India: Rodičia zabijú aj 11 dcér, aby sa im narodil chlapec

O život proti pochodu alebo ako liberáli pluralitu potratili

Pietruchová – kráľovná demagógie

Pôrodnosť v Číne sa radikálne prepadla. Štát zmierni politiku jedináčikov

Prednášky Gabriele Kuby: Ideológia rodovej rovnosti

Ruský patriarcha Obamovi: Sýrski kresťania sú blízko vyhladeniu

Vašečka: Pietruchová svojou zaujatosťou ukázala, že nepatrí na post riaditeľky odboru rodovej rovnosti

Anglicky

A better interview from Cardinal Burke?

Benedict XVI himself sees Francis‘ restriction of the Traditional Mass for the Franciscans of the Immaculate as a „wound“ to Summorum Pontificum

Doctor risks his career after refusing abortion referral

Fauxminism: How radical feminism failed women – and their children

Pro-life float banned from parade: Why is science offensive?

Prominent Priest Resigns From Irish Hospital’s Board After It Agrees to Perform Abortions

The Most Undervalued Pro-Life Argument Against Abortion

Today I become an unwilling outlaw under ObamaCare

Účinky mše svaté (1)

Ignác Pospíšil

9 Responses to Rozhlédnutí 2013/10/06

 1. :) napsal:

  Proč je ten odkaz na Účinky mše sv. mezi anglickými?

 2. Den mariánské úcty - Fatima volá... napsal:

  13. říjen 2013 vyhlásil papež František za Den mariánské úcty. Na tento den bude do Říma z Fatimy převezena soška Panny Marie, před kterou chce Svatý otec zasvětit svět Neposkvrněnému Srdci Panny Marie.

  Mariánská soška opustila v minulosti Fatimu již dvakrát, a to za pontifikátu Jana Pavla II. Poprvé 24. března 1984, kdy také Jan Pavel II. zasvětil svět Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, a podruhé 8. října 2000, kdy Jan Pavel II. zasvětil nastupující tisíciletí Nejsvětější Matce Boží. Tři papežové při různých příležitostech tímto způsobem za posledních 70 let uskutečnili toto zasvěcení světa Neposkvrněnému srdci Panny Marie. Sestra Lucie, vizionářka z Fatimy, se v jednom rozhovoru vyjádřila, že zasvěcení světa vykonané v roce 1942 Piem XII. pomohlo ukončit druhou světovou válku. Mnozí se také domnívají, že zasvěcení učiněné Janem Pavlem II. v roce 1984 napomohlo ke zhroucení sovětského komunismu. Jde tedy jistě o událost velikého duchovního dopadu.

  Před několika týdny jsme zažili sílu společné modlitby s papežem Františkem za mír v Sýrii. Civilní media v této souvislosti sice mluví o vynikajících schopnostech ruských a amerických diplomatů, ale duchovní dopad postu a modliteb za mír ze 7. září je neoddiskutovatelný. Spojme se tedy s papežem Františkem i tentokrát….. Vítězství dobra nad zlem není na prvním místě dílem lidských schopností. Jde o duchovní boj, který se vyhrává duchovními zbraněmi.

  http://www.vojtechkodet.cz/temata/cirkev-a-svet/papez-frantisek-zasveti-svet-neposkvrnenemu-srdci-panny-marie.html

  Pax et bonum

  Jan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *