Rozhlédnutí 2012/12/17

Vzkříšení Lazara

Vítám Vás u dalšího rozhlédnutí, které je pro nemoc šéfredaktora opožděné a extrémně stručné.

Tento týden včera zahájila třetí neděle adventní a očekáváme v něm svátky a památky sv. Lazara z Betánie (po 17) a apoštola sv. Tomáše (pá 21). Zároveň na tento týden připadají suché dny v adventu (st 19, pá 21, so 22). Příští týden otevře čtvrtá neděle adventní.

23. prosince to bude 90 let od vydání encykliky Ubi arcano, v níž papež Pius XI. reagoval na postupující sekularizaci a určil rámec pro fungování Katolické akce, katolických odborů a katolického dělnického hnutí.

Pokud jde o události, s lítostí musím vzpomenout zejména to, že na Filipínách prošel zločinný „zákon o reprodukčním zdraví“, který zavádí v zemi antikoncepci, abortiva a sterilizaci a nařizuje rodinám, aby počet svých dětí omezily na dvě. Více např. ZDE.

Naproti tomu potěšující je, že stát Illinois vzdal svůj nesmyslný sedmiletý boj proti výhradě svědomí, když se rozhodl neodvolávat proti poslednímu rozhodnutí soudu, že nemá právo nutit lékárníky k prodeji abortiv. Více např. anglicky ZDE.

Na závěr doporučuji Vašim modlitbám jednak křesťany v Sýrii, jednak křesťany na Filipínách, aby našli sílu odmítnout nově přijatý zločinný zákon a nenechat se jím ovlivnit.

Ignác Pospíšil

8 Responses to Rozhlédnutí 2012/12/17

 1. Přání k nastávajícím svátkům napsal:

  Požehnané prožití Vánoc a celého nového roku 2013

  vám všem přeje

  Jan

  Pokoj a dobro

 2. nino napsal:

  Filipiny padli 🙁 Moc zle..
  Pozitivne aspon z Irska, kde sa katolici (10 tisic demonstrantov) postavilo snahe vlady zaviest potraty (za potraty demonstrovalo len 2000 ludi), zabery z demonstacie proti potratom v Irsku:
  http://en.gloria.tv/?media=367427

 3. Zase jeden "konec světa".... za námi....:) napsal:

  Chvála Bohu, že nám katolíkům daroval moudrost, schopnost používat zdravý rozum.

  „Kupujte noooviny! Konec světa v páááátek…. Program televize na celý týýýýden….“ Takže další konec světa za námi. :))) Kupujte zaručené máájské kalendáře…

  http://www.lidovky.cz/hledej.asp?search=konec+sv%ECta&hledej=

  Pax

  Jan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *