Vzpomínka na nenarozené

Je druhého listopadu a my slavíme památku Všech věrných zemřelých. Zároveň hnutí pro-life tento den drží „Vzpomínku na nenarozené„. V ČR byl tento zvyk poprvé zaznamenán v roce 2009, kdy se k nám rozšířil ze Slovenska, a od té doby se k němu hlásí každoročně stovky lidí.

V rámci Vzpomínky na nenarozené zapalujeme večer 2. listopadu svíčky na památku dětí povražděných při potratech a modlíme se za obrácení a lítost těch, kteří je k této smrti odsoudili. Rovněž se modlíme za nenarozené děti, kterým těmto osud hrozí. A také za matky, které potrat zvažují, aby odolaly pokušení a svodům zlého a zachovaly se správně. A za všechny, kdo se podílejí na potratech, od lékařů po politiky, aby si uvědomili hrůznost a zločinnost svého jednání, obrátili se a napravili se.

Obvykle ve facebookových oznámeních orientačně stanovuji dobu pro vzpomínku na cca 20-22 hodin, nicméně není to závazný čas. V zemích, kde je více zavedena, ji doprovázejí četné pro-life akce, v ČR je to zatím hudba budoucnosti. Ke Vzpomínce se lze veřejně přihlásit např. ZDE.

Ignác Pospíšil

 

5 Responses to Vzpomínka na nenarozené

  1. Jakub napsal:

    Na webu Proglasu se píše: “ Věřící, i všichni ostatní, kteří se do projektu chtěli zapojit, se v modlitbě či pietní vzpomínce ztišili na památku dětí, které zemřely při spontánním anebo umělém potratu.“ Ty tady a na Katopedii píšeš výhradě o interrupcích. Tak jak to teda je?

  2. ploci napsal:

    Když jsme u zabitých nenarozených dětí, ví tu někdo, jsou-li u nás nějací potraty odmítající a k ochraně nenarozeného života se hlásící gynekologové?

  3. ploci napsal:

    Užitečné. Kéž by takových bylo více ve všech krajích, třeba ve zlínském. Občas se ze svého okolí dozvídám různé věci a jsem znechucen. I když i zde se projevuje spravedlnost páně, vím o manželském páru gynekologů-potratářů, kteří vlastní děti mít nemohou. Kéž by prozřeli, nebo alespoň řádně trpěli ještě na zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *