Rozhlédnutí 2012/09/02

Sv. Pius X.

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, je čtrnáctá neděle po Svatém Duchu. Ze svátků a památek v průběhu týdne připomínám zejména sv. Pia X. (3), sv. Melichara Grodeckého (7) a Narození Panny Marie (8). Příští týden otevře patnáctá neděle po Svatém Duchu.

Připomínám, že o ní bude otec Čekavý FSSPX poprvé sloužit mši svatou v Českých Budějovicích, které má teď na starosti.

Tentokrát bych ohledně pronásledování křesťanů obrátil Vaši pozornost na naše bratry v Pákistánu. Pamatujme na ně ve svých modlitbách.

Domácí zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Skupinka levicových radikálů prováděla ve stylu Pussy Riot alotria ve svatovítské katedrále (narozdíl od svých vzorů uprostřed kostela, nikoliv v kněžišti), žádala vyhnání „Nečase s Dukou“ a protestovala proti majetkovému narovnání. Jejich mimořádně zoufalý pokus o zpěv upraveného svatováclavského chorálu nejdříve přehlušil varhaník varhanami a posléze ukončil policista s hlídači katedrály. Záznam mimořádně trapné akce obhájců komunistických zlodějin a znesvěcování kostelů je k nalezení ZDE.

Zahraniční zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

V Pákistánu došlo k zajímavému vývoji v případu mentálně zaostalé křesťanky obviněné z rouhání. Pákistánská policie totiž zatkla imána, který dívku obvinil. Podle policie to byl totiž on, kdo osobně roztrhal a spálil korán a následně jeho ohořelé zbytky strčil do tašky dívky, aby tak získal záminku k jejímu obvinění  a vyhnání místních křesťanů. Jestlipak pro něj budou radikální islamisté požadovat trest smrti? Více informací ZDE a ZDE.

Zemřel ultraliberální kardinál Martini, emeritní arcibiskup milánský, známý svými četnými heretickými vystoupeními a zpochybňováním základních tezí katoliké víry a morálky.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt ZDE.

Ode dneška (tj. neděle 26. srpna) po 31. srpen bude přes ČR putovat pouť okolo světa nazvaná Od oceánu k oceánu (pouť kopie ikony Panny Marie Czenstochovské za ochranu lidského života). Podrobnosti ZDE.

2. září, neděle – je čtrnáctá neděle po Svatém Duchu. Na dnešek připadá památka sv. Štěpána, krále uherského.

3. září, pondělí – tradiční katolíci si připomínají sv. Pia X. (1839-1914), papeže. Před 70 lety byl v Osvětimi umučen msgre. Antonín Bořek-Dohalský (1889-1942), český katolický kněz a šlechtic.

4. září, úterý – Církev si připomíná sv. Bonifáce I. (+ 422), papeže zemřelého před 1590 lety, a sv. Růženu z Viterba (+ 1252).

5. září, středa – tradiční katolíci si připomínají sv. Lorenza Giustinianiho (1381-1456), prvního patriarchu benátského. Před 15 lety zemřela bl. Tereza z Kalkaty (1910-1997), misionářka a řeholnice.

6. září, čtvrtek – církev si připomíná památku sv. Magnuse z Füssenu, misionáře působícího v jižním Německu v 7. či 8. století.

7. září, pátek – připomínáme si památku sv. Melichara Grodeckého a jeho druhů (+ 1619), svatých košických mučedníků. Před 70 lety (1942) Zofia Kossak-Szatkowska a Wanda Krahelska-Filipowicz založily Provizorní radu pro pomoc Židům.

8. září, sobota – slavíme Narození Panny Marie. Před 490 lety (1522) dokončla loď La Victoria nesoucí zbytky výpravy Fernanda de Magalhaese první plavbu kolem světa.

9. září, neděle – připomínáme si památku sv. Gorgona Římského, mučedníka, a jezuitského misionáře Petra Clavera (1580-1654). V Českých Budějovicích bude poprvé sloužit mši otec Luděk Čekavý, FSSPX. KD Metropol, začátek v 10:00.

Zajímavé odkazy

Řadu dalších odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život.

Česky:

Dopis předsedů ČBK, ERC a FŽO předsedovi vlády (ČBK)

Kázání ve Winoně (Rex!)

Sedm svěcení (Liturgické otázky)

Školské sestry de Notre Dame reagují na složenkovou kampaň (ČBK)

Slovensky:

Vladimír Palko odhalil tajomstvo Kolosea (Postoy.sk)

Anglicky:

Media Can’t Get it Right When Reporting GOP Pro-Life Platform (LN.com)

Obama Backs Infanticide, Lies About Abortion, Isn’t He Extreme? (LN.com)

Obama Fears a Real Debate on His Lengthy Pro-Abortion Record (LN.com)

Obama’s Pro-Life Backlash, Record Number of States Limit Abortions (LN.com)

Pope suggests it’s best to be ‘honest’ and leave the Church if you don’t believe: HLI priest (LSN.com)

‘Which one was conceived in Rape?’: the viral image that deflated pro-abortion rhetoric (LSN.com)

Why I don’t care what George Carlin said about abortion (LSN.com)

Women who cried wolf — the illegitimate rape claim behind Roe v Wade (LSN.com)

Ignác Pospíšil

3 Responses to Rozhlédnutí 2012/09/02

  1. […] zarazit poněkud dříve, než tu trapárnu před měsícem (viz sekce Domácí zpravodajství : http://cirkev.wordpress.com/2012/09/02/rozhlednuti-20120902/)… Share this:FacebookTwitterPrintEmailLike this:LikeBe the first to like […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *