Rozhlédnutí 2012/02/26

Prof. Václav Wolf

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, tento týden zahajuje 1. neděle v době postní. Čekají nás v němmimo jiné  tzv. suché dny postu a památky sv. Gabriela od Panny Marie Bolestné (28) a sv. Suitberta (1). Příští týden začíná 2. nedělí v době postní.

Připomínám pochod Odvahu k životu, který proběhne 29. února v Brně, a 75. narozeniny, které 1. března slaví Prof. Václav Wolf, český katolický kněz, teolog a bývalý děkan KTF UK.

Znovu vyzývám k modlitbám za šikanované a pronásledované křesťany. Především za ty, kteří čelí reálné hrozbě mučednické smrti, jako například Jusíf Nadarkhání či Asia Bibi, nicméně jak příspěvky dole ukazují, naše modlitby potřebují kupříkladu i severoameričtí křesťané, kteří čelí stále silnějšímu tlaku sodomitů a sexuálního průmyslu.

Stalo se

Médii po celém světě prolétla zpráva, že britští lékaři prováděli ilegální potraty vyžádané na základě pohlaví plodu a pomáhali pacientkám falšovat údaje v žádostech o potrat. V ČR o tom informovaly např. Novinky.cz (ZDE či ZDE).

Texas zrušil státní financování Planned Parenthood a dalších potratářských organizací navzdory hrozbám Obamovy administrativy, že za to bude potrestán omezením federálních příspěvků. Podrobnosti anglicky ZDE.

Poslanecká sněmovna státu Washington schválila zákon, který si vynucuje pokrytí potratů v rámci všech zdravotních pojištění. Zákon směřuje do senátu. Podrobnosti anglicky ZDE.

Senát státu Wisconsin přes zarytý odpor demokratů schválil zákon zakazující nucené potraty a „potraty přes internet“. Podrobnosti anglicky ZDE.

Potratáři se pokouší protlačit liberalizaci potratů v Brazílii lživou propagandou založenou na více než tisícinásobném navýšením počtu žen, které zemřely v důsledku ilegálního potratu. Podrobnosti anglicky ZDE.

Pronásledování křesťanů: Thomas Lukaszuk, ministr pro vzdělání vlády kanadské provincie Alberta, oznámil, že podle nového zákona o vzdělání (Education Act) nebude tolerována „neúcta k odlišnostem“ a že ani katolické školy a rodiče při „domácím vyučování“ nebudou smět říkat dětem, že homosexuální sex je hřích. Jak chce odlišit domácí vyučování od běžného rozhovoru rodičů s dětmi nevysvětlil. Alberta náleží k těm kanadským provinciím, kde je indoktrinace žáků GLBT ideologiemi nejintenzívnější. Podrobnosti anglicky ZDE.

Čtrnáctiletá dívka se pro svou podporu tradiční rodiny stala spolu se svými rodiči terčem smršti urážek a výhrůžek násilím a smrtí ze strany LGBT aktivistů. Podrobnosti anglicky ZDE.

Kalendárium

Podrobnější informace ke kalendáriu lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt ZDE.

26. únor, neděle – je první neděle postní. Ti, kteří je nemohli přijmout ve středu, přijímají znamenání popelem.

27. únor, pondělí – je pondělí po první neděli postní. Kalendář Pavla VI. připomíná památku sv. Gabriela od Panny Marie Bolestné (1838-1862), pasionisty.

28. únor, úterý – tradiční katolíci si připomínají památku sv. Gabriela od Panny Marie Bolestné (1838-1862), pasionisty.

29. únor, středa – je středa suchých dnů (kvatembru). Před 120 lety se narodil bl. Vilmos Apor (1892-1945), biskup a mučedník. V Brně se potřetí uskuteční pro-life pochod Odvahu k životu. Více informací ZDE.

1. březen, čtvrtek – Církev si připomíná památku sv. Suitberta (+ 713), apoštola Frísů a zakladatele a prvního opata benediktinského kláštera Kaiserswerthu. 75. narozeniny slaví Prof. Václav Wolf (* 1937), katolický kněz a teolog, který byl v letech 1990-1997 děkanem Katolické teologické fakulty UK.

2. březen, pátek – je pátek suchých dnů (kvatembru). V celosvětovém církevním kalendáři je připomenuta památka sv. Anežky České (+ 1282), české princezny a řeholnice, která zemřela před 730 lety. Před rokem byl zavražděn pákistánský katolický politik Šáhbáz Bhattí (1968-2011), velký oponent zločinného zákona o rouhání a zastánce Asie Bibi.

3. březen, sobota – je sobota suchých dnů (kvatembru). Před 100 lety se narodil Bohumil Vít Tajovský (1912-1999), premonstrátský kněz, opat želivského kláštera a politický vězeň komunistického režimu.

4. březen, neděle – je druhá neděle postní.

Odkazy

Česky

Bůh je jediným zdrojem dobra (Ecclesia) – nahrávka kázání otce Stritzka FSSPX

Majetek budou biskupové spravovat pod dohledem Vatikánu (Radio Vatikán)

Příběh dívky, která neměla přežít (Baby Friendly Blog)

V současném ekumenismu již nejde o hledání jednoty, míní bývalý anglikánský biskup (Radio Vatikán)

Zatmění na pravici? (AKCE D.O.S.T.) – Jiří Fuchs kritizuje pojetí pravice prezentované Romanem Jochem

Slovensky

Indiánska civilizácia smrti (Revue Impulz)

Anglicky

Abby Johnson: I Regret Selling Abortions at Planned Parenthood (LifeNews.com)

Catholic Bishops Prez: Our Rights Don’t Depend on Obama (LifeNews.com)

Ireland Statistics: 94% of Pregnant Women Reject Abortion (LifeNews.com)

Mother: There’s Nothing “Down” About Down Syndrome! (LifeNews.com)

Nine Pro-Life Books on Abortion Issues You Should Read (LifeNews.com)

Pro-Life Women Take on Pelosi: Women Oppose Obama’s Mandate (LifeNews.com)

Rush: Obama’s infanticide vote ‘most shocking, underreported, significant story I can ever remember’ (LifeSiteNews.com)

Should Men Be Silent in the Fight for Life? (Live Action)

‘Somewhere there is a lady in her 30s who is alive because I became pro-life’ (LifeSiteNews.com)

The CHRISTIAN Basis for Defending All Human Life (Live Action)

The Economic Cost of Abortion: $202 Billion in Lost Taxes (LifeNews.com)

The Philosophical Argument Defending the Pro-Life View (LifeNews.com)

The SCIENTIFIC basis for defending all human life (LifeSiteNews.com)

What if arguments for abortion were applied to infants? (LifeSiteNews.com)

Ignác Pospíšil

Fotografie Jiřího Janíčka byla převzata z Wikimedia Commons pod licencí Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic a 1.0 Generic. Při uvedení autora a zachování licence je možno ji dále šířit a upravovat.


6 Responses to Rozhlédnutí 2012/02/26

 1. Lukáš Biskupický napsal:

  Prof. Václav Wolf oslaví 75. narozeniny. Nevíte, kde nyní působí?

  • Adolf Švarc napsal:

   Kromě akademického působení na FFKU, publikační činnosti (mnoho vynikajících knih vydaných MCM, nyní na přání kardinála Dominika Duky vystavených na Pražském arcibiskupství a několika biskupstvích České církevní provincie) a další bohaté přednáškové činnosti v rovině filozofické, mravní, sociální a teologické, působí P.Prof.Václav Wolf v pražské farnosti sv.Prokopa na Žižkově, kde slouží Mše svaté v kostele sv.Anny v neděli v 8.00 hodin.

   K datu 15. 1.2012 byl jmenován čestným kanovníkem Kolegiátní kapituly Nanebevzetí Panny Marie na hradě Karlštejně.

   Pro informaci: v kostele sv.Prokopa na pražském Žižkově by měla být pravidelně každé pondělí v 18:00 hodin sloužena tzv. tridentská Mše svatá s latinským ordináriem (nyní probíhá hlasovací anketa na: http://www.farnost-zizkov.cz/?akce=mse).

  • Patrik napsal:

   U sv. Prokopa v Praze na Žižkově.

 2. […] Post navigation « Previous Post […]

 3. Sanctus Joseph, Redemptoris Custos, ora pro nobis! napsal:

  Začíná měsíc, kdy se vzpomíná svatý Josef. Dnes už je mezi mnohými skoro neznámo, že jde o patrona země České!

  „Svatý Josefe, tvá moc na nebi je veliká a vztahuje se na všechny naše záležitosti. Ty můžeš svou přímluvnou mocí dosáhnout i toho, co se nám zdá zcela nemožné. Shlédni proto s otcovskou láskou na všechny naše záležitosti. Vyhledej a povzbuď všechny malé a prosté duše, aby horlivě a co nejčastěji obětovaly Bohu Otci Plamen lásky Neposkvrněného Srdce tvé svaté Snoubenky a takto zachraňovaly svět a duše pro věčnou spásu. Amen.

  Pax et bonum

  Jan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *