Rozhlédnutí 2011/5/15

A je zde další rozhlédnutí. Nejvýznamnějšími událostmi minulého týdne jsou intronizace biskupa Vokála a zveřejnění instrukce Universae Ecclesiae.

Stalo se doma

Biskup Jan Vokál byl slavnostně uveden do úřadu biskupa královéhradeckého.

Česká biskupská konference zaslala vládě připomínky k návrhu novely zákona o specifických zdravotnických službách.

Stalo se ve světě

Papežská komise Ecclesia Dei vydala instrukci Universae Ecclesiae, která upřesňuje a vyjasňuje některé spornější otázky okolo výkladu motu proprio Summorum pontificum.

Katoličtí biskupové Anglie a Wallesu vyzývají věřící k obnově praxe pátečního bezmasého půstu. Více ZDE.

Kalendárium

16. květenCírkev slaví památku sv. Jana Nepomuckého. Před 400 lety se narodil Benedetto Odescalchi (1611-1689), později známý jako Inocenc XI.

21. květen – Církev slaví památku sv. Evžena de Mazenod (1782-1861), biskupa a zakladtele oblátů, který zemřel před 150 lety.

22. květen – před 160 lety se narodil Antonín Cyril Stojan (1851-1923), 10. arcibiskup olomoucký

Očekávané akce a události

Více průběžně aktualizovaných informací o očekávaných událostech naleznete ZDE.

Občanské sdružení Nedoklubko vyhlásilo PETICI odmítající zvrhlý nápad ministra Hegera. Podepsání doporučujeme.

Rovněž doporučujeme podpis internetové verze Petice na podporu pronásledovaných křesťanů. Sběr internetových podpisů a i papírových archů s podpisy byl prodloužen do konce května.

18. květenArcibiskupské gymnázium v Kroměříži pořádá ve Studentském klubu besedu s majorem Jaroslavem Kníchalem, vojenským kaplanem a vikářem vojenského vikariátu, na téma „Afghánistán očima vojenského kaplana“. Začátek v 19:30. Zvací plakátek ZDE.

21. květen – IV. ročník tradiční orelské pouti k Panně Marii Svatohorské pořádaný župou svatováclavskou ve spolupráci s hnutím Juventutem. Její součástí je tridentina celebrovaná P. Janem Gerndtem.

Ignác Pospíšil

K diskusím níže:

Duše a hvězdy poskytují na svých stránkách prostor k pokud možno svobodné a otevřené diskusi nad články a příspěvky, které čtenářům předkládají. Nemohou ovšem ručit za správnost diskuzních příspěvků, které také pochopitelně nemusí vyjadřovat názory redakce.

Příspěvky příliš vzdálené tématu a příspěvky obsahující nemístné vulgarity nebo urážky budou mazány, nicméně berte na vědomí, že diskuse má takový objem, že správci ji často nestíhají pročíst celou. To, že nějaký příspěvek přežívá delší dobu, neznamená, že je redakcí schvalován.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *