Únor 2023

„Memento, homo, quia pulvis es, et in pulverem reverteris.“

Toto je průběžně aktualizovaný seznam pozoruhodných vzdělávacích, tradičně katolickýchpro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během února 2023. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy + rozličné pamětihodné dny.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním. Jen prosím pamatujte, že žijeme v době, kdy jsou naši kněží i bratři v některých diecézích všemožně pronásledování, takže vždy zvažte, zda je u dané akce vhodné ji zde inzerovat.

2. únor, čtvrtek – slavíme svátek Očišťování bl. Panny Marie, alias hromnice. Mši svaté by mělo předcházet posvěcení hromniček a procesí se svícemi.

3. únor, pátek – připomínáme si sv. Blažeje, biskupa a mučedníka. Po Mši svaté se uděluje svatoblažejské požehnání.

5. únor, neděle – slavíme první neděli předpostní – Devítník.

7. únor, úterý – V 16.00 pravidelná modlitba sv. růžence před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati na smír za zlo potratů a na úmysly záchrany života potratem ohrožených nenarozených dětí a obnovy kultury života v naší zemi.

10. únor, pátek – před 70 lety zemřel jihočeský rodák P. Matthäus Quatember O. Cist., generální opat cisterciáckého řádu. V Římově bude po Mši sv. (18:00) následovat přednáška P. Jana Franty FSSP na téma Proč se Panna Maria na různých místech zjevuje.

12. únor, neděle – je neděle první po Devítníku

17. únor, pátek – v Římově bude po Mši sv. (18:00) následovat beseda s promítáním starých fotografií Římova.

19. únor, neděle – je neděle druhá po Devítníku.

22. únor, středa – je popeleční středa, začíná doba postní. Je den povinného přísného postu, v kostele se uděluje znamení popelce.

24. únor, pátek – v Římově bude po Mši sv. (18:00) následovat předníáška P. Jakuba Zentnera FSSP na téma Kající a postní praxe v dějinách Církve.

26. únor, neděle – slavíme první neděli postní

Ignác Pospíšil

2 Responses to Únor 2023

  1. Lucie Cekotová napsal:

    7. února v 16.00 modlitba sv. růžence před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati na smír za zlo potratů a na úmysly záchrany života potratem ohrožených nenarozených dětí a obnovy kultury života v naší zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *