Adorace za počaté děti

Vážení a milí.

Blíží se Advent a trochu nostalgicky vzpomínám, jak jsme se v sobotu před první nedělí adventní několik roků za sebou sešli na adoraci za počaté děti. Letos se nám to zřejmě nepodaří, ač k těmto adoracím vybídl už papež Benedikt XVI. před lety. Korona ví své.

Prosím Vás tedy – nenutím – vzpomeňte v sobotu večer kolem 18. hodiny jakoukoli modlitbou na ty zvláště nyní ohrožené nenarozené děti, které potřebují naši přímluvu, aby mohly žít. Ač nebudeme fyzicky spolu, budeme spojeni „virtuálně“ jinak.

Vzpomeňme rovněž na polské děti, které jsou nyní zvláště ohroženy i tím, že jejich usmrcení nabízí jedna organizace (jméno jsem zapomněla) v Česku, prý na pomoc polským ženám.

Sami si zvolte svůj přístup. My nenazýváme nenarozené děti „problémem“, či „akceptováním názoru“. Počaté dítě, ať je nosí matka věřící či nevěřící, se hlásí k životu a za normálních podmínek se narodí. Je „problém“, „názor“ nebo člověk? Je to na vás.

S díky a přáním všeho dobrého

Sylva Bernardová, Jihlava

One Response to Adorace za počaté děti

  1. Lucie Cekotová napsal:

    Růženec za nenarozené první úterý v měsíci (1.12.) od 16.00 před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se podle aktuální zprávy organizátorů bude konat normálně. Kromě toho, že se samozřejmě kdokoli může připojit na dálku, je možné přijít i fyzicky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *