Vzpomínka na nenarozené 2022

Druhého listopadu, kdy slavíme památku Všech věrných zemřelých, je zároveň hnutím pro-life držena „Vzpomínka na nenarozené„. V ČR byl tento zvyk poprvé zaznamenán v roce 2009, kdy se k nám rozšířil ze Slovenska, a od té doby se k němu hlásí každoročně stovky lidí.

V rámci Vzpomínky na nenarozené zapalujeme večer svíčky na památku dětí povražděných při potratech a modlíme se za obrácení a lítost těch, kteří je k této smrti odsoudili. Rovněž se modlíme za nenarozené děti, kterým tento osud hrozí, a za matky, které potrat zvažují, aby odolaly pokušení a svodům zlého a zachovaly se správně. A za všechny, kdo se podílejí na potratech, od lékařů po politiky, aby si uvědomili hrůznost a zločinnost svého jednání, obrátili se a napravili.

Vzpomínka na nenarozené nevyžaduje žádné shromáždění, je možno se jí zúčastnit i doma či v práci. Orientačně stanovuji dobu pro ni na cca 21 hodin, protože je jen dobré, pokud se naše modlitby v čase setkají, nicméně není to závazný čas, komu to nevyhovuje, může se pomodlit a zapálit svíčku i dříve či později.

K české Vzpomínce na nenarozené se lze veřejně přihlásit na této facebookové stránce. Tak tedy těším se na to, že večer ve středu 2. listopadu se budeme všichni modlit… Neváhejte upozornit a pozvat i své známé a příbuzné. V zemích, kde je Vzpomínka na nenarozené více zavedena, ji doprovázejí četné pro-life shromáždění a akce, v ČR je to zatím hudba budoucnosti, byť se to může snadno změnit.

Ignác Pospíšil

3 Responses to Vzpomínka na nenarozené 2022

 1. . napsal:

  Ať se ty potraty podaří zastavit ještě tohle století. Jednou o Vás budou mluvit, jako se dnes mluví o abolicionistech otroctví. Myslím ale, že to došlo tak daleko, že je lidská společnost jako celek zmrzačena na staletí, ne-li tisíciletí. Viz zajímavý odkaz: https://www.lifesitenews.com/news/harry-potter-the-archetype-of-an-abortion-survivor/ Potraty podle tohoto článku ovlivnily tolik přeživších dětí, že způsobily jejich závislost na brakové knize jako na droze. Co si o tom myslíte?

 2. Jan Kubula napsal:

  Za nenarozené děti se nemusíme modlit.
  Ty jsou na věčnosti v tzv.limbu: mají přirozenou blaženost, netrpí.
  Modlete se za živé.

  • Ignác Pospíšil napsal:

   Malé doporučení pro příště – než na něco zareagujete, tak si to nejdřív pořádně přečtěte, vyhnete se trapnostem typu polemiky s něčím, co v příspěvku vůbec není napsáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *