Pouť Summorum pontificum do Říma 2021

Koncem října se koná tradiční pouť Summorum pontificum. V době koronavirové je nesmírně těžké jakoukoli podobnou akci plánovat, nicméně po vydání motu proprio Traditiones custodes by bylo jistě vhodné dát hojnou účastí najevo lásku věřících k tradiční mši svaté a s tím souvisejícího lnutí k tradiční nauce vůbec, neboť lex orandi vždy souvisí s lex credendi. S nápadem uspořádat pouť českých poutníků se na nás již několik věřících obrátilo.

Nevíme, jaká opatření budou či nebudou platit za dva měsíce, ani jestli bude vůbec technicky možné něco podobného uspořádat, rozhodli jsme se nicméně dát prostor Boží milosti, udělat pro věc to, co je v našich lidských silách, a ostatní nechat na Pánu Bohu.

Pouť se letos koná 29.-31.10. Oficiálně začíná nešporami v pátek 29.10., před tím však tentýž den předchází setkání v patristickém institutu Augustinianum. Vzájemné povzbuzení se v dnešní době jistě může hodit více než kdy dříve.

Program:

29.10. Setkání v Augustinianu – čas bude upřesněn

18.00 Bazilika Santa Maria ad Martyres Pontifikální nešpory

30.10. 09.00 Bazilika San Lorenzo in Damaso Adorace

10.30 Odchode procesí do bazilika sv. Petra

11.30 Bazilika sv. Petra Pontifikální mše sv.

Celebruje Msgr. Salvatore Cordileone, arcibiskup San Francisca

31.10. 11.00 Kostel Santissima Trinità del Pellerini Pontifikální mše sv.

V závislosti na počtu přihlášených a epidemiologické situaci ve vztahu k mezinárodnímu cestování existují v principu dvě možnosti – letecká doprava nebo se poskládat do aut. V druhém případě by se pouť prodloužila o den oběma směry (28.10.-1.11.) vzhledem k délce cesty, a tedy i prodražila o dva noclehy (které by však za mimosezónní ceny mohly být levnější). Cestování auty nicméně snáze vzdoruje omezujícím opatřením.

Pouť bude doprovázet P. Jakub Zentner FSSP.

Času na organizaci pouti už není příliš mnoho, proto prosíme vážné zájemce, aby se přihlásili do 15.9. na e-mailovou adresu sp2021@seznam.cz. Ve zprávě prosím uveďte, zda byste měli zájem o pouť leteckou, automobilovou či kteroukoli z nich, a v případě dopravy auty zda jste pouze pasažéři nebo i řidiči, zda byste byli ochotni jet vlastním autem a kolik volných míst byste případně nabídli ostatním.

Lucie Cekotová

Ignác Pospíšil

Odkazy:

https://rorate-caeli.blogspot.com/2021/08/all-to-rome-in-late-october-summorum.html

https://en.summorum-pontificum.org/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *