Vydavatelské počiny roku 2020

MC_cover_v11024_1Jako již v předchozích letech vydáváme seznam katolických knih a dalších publikací, které letos vyšly česky či slovensky a jsou hodny naší pozornosti. Pokud vám v seznamu nějaká chybí, neváhejte a připomeňte ji v diskusi.

 

Vyšlo:

P. Le Crom: Byli jednou jeden otec a matka

Rod Bennett: Čtyři svědkové (Hesperion)

Lorenzo Scupoli: Duchovní boj (Christianitas)

Wilhelm Hünermann: I dnes se platí krví

Sean Davidson: Marie Magdalena, prorokyně eucharistické lásky (Hesperion)

Marcel Lefebvre: Otvorený list zmäteným katolíkom (slovensky)

Paul Féval: Svatý Diot

Svatý Pius X. (pro děti)

Franz Spirago: Utrpení a radosti očistce (Christianitas)

 

Kalendáře:

Velký vděk si zaslouží vydavatelé kalendářů s tradičními kalendárii. Stejně jako loni budou letosk dispozici troje kalendáře:

Stolní kalendář Matice římovské, vydaný ve spolupráci s FSSP (kalendárium dle Misálu z roku 1962 + nomácké kalendárium)

Stolní kalendář FSSPX Putujeme na posvátná místa (kalendárium dle Misálu z roku 1962 a FSSPX)

nástěnný kalendář Krásy liturgie (ve dvou verzích: s kalendáriem dle Misálu z roku 1962 a „tradičním kalendáriem“)

 

Mělo by ještě vyjít:

Papež diktátor (má vyjít ještě před Vánoci)

Bryan Houghton: Mitra a hůl (vyjde okolo Vánoc)

Lucie Cekotová

Ignác Pospíšil

10 Responses to Vydavatelské počiny roku 2020

 1. V nově vzniklém nakladatelství Christianitas vychází letos kromě kalendáře Krásy liturgie (mimochodem nejdéle vydávaného tradičního katolického kalendáře u nás) ještě další tři výborné tituly: Utrpení a radosti očistce (F. Spirago), Duchovní boj (L. Scupoli) a opět i Výklad nejdražší oběti Mše (Martin z Kochemu). U posledního se jedná o opravu a reprint dnes již beznadějně rozebraného vydání Krásy liturgie.

 2. George Smiley napsal:

  To je prostě katastrofální a zároveň komické.
  Pět a půl tradičních katoliku se není schopno shodnout ani na tom, podle jakého kalendáře se odvíjí jejich liturgický rok.

 3. Zazivotdeti napsal:

  Tak kulturní marxisté, kteří určují, co bude v učebnicích našich dětí, neschvalují již jen vraždy dětí v lůně matky se souhlasem „matky“. Oni jdou dál. I vraždy bez souhlasu matky nepřímo schvalují. Toto je úryvek z učebnice zeměpisu „Příroda a lidé země. Učebnice zeměpisu pro střední školy, strana 71“

  „Čína je jednou ze zemí s tvrdou politikou regulace porodnosti. Jen tak je možné zvedat životní úroveň nejpočetnější populace světa.“

  • Zazivotdeti napsal:

   A další propaganda, strana 86: Hlavními nositeli tohoto pokroku jsou hospodářsky nejvyspělejší země světa (USA, Japonsko, Evropská unie).

   Školství je extrémně eurohujurské. Evropská říše šikanuje státy, které chrání základní lidská práva (právo na život od početí do přirozené smrti, právo na rodinu, právo bezúhonných lidí držet zbraň…). A v Nizozemsku asi projde legalizace vraždy jedenáctiletého dítěte bez jeho vůle a vědomí. https://voxpopuliblog.cz/valka-proti-detem-v-belgii-legalne-vrazdi-devitilete-deti-v-nizozemsku-kojence-eutanazie-je-navrat-nacismu/ Tohle mě hodně děsí. Bojím se, že se bude jedenáctileté děti za pár desítek let vraždit i taddy.

   Tato nenápadná propagandistická věta dává Evropskou „unie“ na roveň suverénního unitárního státu Japonska. Je to systematický útok na národní a rodinné cítění mladé generace.

   Ale alespoň tam je sebevražda označena jako patologický jev.

   • Zazivotdeti napsal:

    A zase tam píšou o Evropské říši jako o jedné ekonomice, jako třeba Japonsko.

    Pak tam píší o nebezpečí „náboženského fundamentalismu“ (Afghánistán, Čečensko, Írán). O Saúdské Arábii, Erdoganovi a kamarádovi islamistů Obamovi se nepíše. Ani jednou není použito slovo islám či islamismus, vždy jen „náboženský fundamentalismus“.

    Dál se tam píše: „V mnoha státech je při relativně vysoké úrovni HDP/obyv, nedostatečně důstojné postavení žen a dětí, menšin. Samozřejmě nemají namysli nacistické Nizozemsko, kde je ročně zavražděno několik desítek kojenců, a teď tam budou vraždit i jedenáctileté děti proti jejich vůli a vědomí! Představte si, že se to dostane sem, a rodiče toho dítěte nám legálně zavraždí nějaké jedenáctileté dítě z rodiny a my se ho budeme snažit zachránit, za což bychom dnes měli odměnu, ale za pár let nás za to zavřou, že porušujeme právo dítěte na smrt a právo matky na umělé přerušení rodičovství.

 4. Adanedhel napsal:

  Čím dřív přijde náš pán Ježíš Kristus ve své slávě soudit živé i mrtvé, tím lépe.

 5. Lucie Cekotová napsal:

  Nakladatelství Jiřího Braunera právě vydalo Jedenáct let v ráji, knihu vzpomínek francouzského kněze P. Jeana Nicolase na pobyt v sovětském gulagu. Je to trochu mimo typická tradicionalistická témata, ale pokud někoho zajímají autentické zážitky kněze, který se shodou historických okolností ocitl na nesprávné straně fronty druhé světové války a posléze v táboře coby agent Vatikánu, bude to titul pro něj. Autor se navíc obešel bez naturalistických popisů mučení a podobných zážitků, takže chce-li někdo vysvětlit dorůstajícím dětem, že komunismus vážně nebyl žádná legrace, a přitom jim nezpůsobit duševní otřes, lze knihu P. Nicolase doporučit. http://www.kartuzianbrno.cz/jedenact-let-v-raji/

 6. ZaŽivotDětí napsal:

  https://anonfiles.com/H9q6Ubwbp0/Screenshot_2020-12-08-11-25-51-303_com.instagram.android_png
  Podívejte se, co sdílí europoslanec Zechovský z KDU-ČSL. Zrazuje křesťanské hodnoty. Účastní se euronacistické nenávistné kampaně proti Polsku a Maďarsku, které chrání normální Evropu. Nijak se pochvalně nevyjádřil k zákazu vražd dětí v Polsku. A naopak nic nedělá proti vraždění dětí do dvanácti let proti jejich vůli a vědomí v Nizozemsku, ač má zprávu zobrazenou. https://voxpopuliblog.cz/valka-proti-detem-v-belgii-legalne-vrazdi-devitilete-deti-v-nizozemsku-kojence-eutanazie-je-navrat-nacismu/

  • Lucie Cekotová napsal:

   Ačkoli vaše rozhořčení v podstatě sdílím, u článku „Vydavatelské počiny roku 2020“ je poněkud off topic. Nechtěl byste podobné příspěvky uveřejňovat v diskusích, kam tematicky patří? Na těchto stránkách je jich dost a dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *