Pouť ke hrobu císařovny Zity 2020

Zita a bl. Karel I.

Spolek Císařovna Zita ve spolupráci s Kněžským bratrstvem sv. Petra i tento rok pořádá pouť do Vídně ke hrobu poslední rakouské císařovny, Zity. Letos se uskuteční 14. března.

Program

12.30 – asistovaná Mše sv. v kapucínském kostele se zpěvem gregoriánského chorálu, zpěvem Mši sv. doprovodí Husovický okrašlovací spolek pěvecký. Celebrantem bude jako v minulých letech P. Jakub Zentner FSSP. Po Mši sv. pobožnost v císařské kapli nad kryptou, kde je císařovna, Boží služebnice Zita, pohřbena. Individuální prohlídka je možná před a po Mši sv., hromadná letos nebude organizována.

15.30 – Odjezd autobusem na vrch Kahlenberg, odkud vedl polský král Jan III. Sobieski útok na turecká vojska obléhající Vídeň. Tam proběhne prohlídka s výkladem bitvy. Poté odjezd zpět do ČR.

Doprava

Moravská větev:

Zastávky autobusu: (Rosice v 8:30 – nejisté, závisí na počtu účastníků odtamtud), Brno v 9:00, Miklulov v 9:45. Cena 400,- Kč, přihlášky: Lucie Cekotová (cisarovnazita@seznam.cz).

Česká větev:

Odjezd autobusu z Mariánského náměstí v Českých Budějovicích v  8:00, plánované zastávky v Lišově, Třeboni a Chlumu u Třeboně. Cena 400-500 Kč, přihlášky: P. Jakub Zentner FSSP (zentner@fssp.cz; 603 201 149).

Dle infomateriálů sestavil a zformuloval:

Ignác Pospíšil

2 Responses to Pouť ke hrobu císařovny Zity 2020

  1. Patrik Matyášek napsal:

    Pokud jste si v minulých letech zvykli zajít i do katedrály, tak vězte, ze letos tam na Vás čeká růžový svetřík: https://wien.orf.at/stories/3035579/
    Jako by toho liturgického anthropocentrismu v NOMu nebylo už tak dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *