Zákaz výkonu praxe pro lékaře za to, že plod nazval člověkem

30. srpna 2019 (Society for the Protection of Unborn Children) — Jihoafrický lékař čelí obvinění z neprofesionálního jednání za to, že pacientce sdělil vědecká fakta o dětech před narozením.

Podle listu Sowetan Live Dr. Jacques de Vos údajně řekl pacientce, že „plod je lidská bytost“ a potrat nazval zabitím člověka. Za konstatování těchto vědeckých skutečností dostal výpověď ze zaměstnání a byl mu zakázán výkon lékařské praxe.

Proti De Vosovi bylo zahájeno řízení a nyní čelí čtyřem obviněním Rady zdravotníků Jižní Afriky. Podle její zprávy měl de Vos „svými protipotratovými výroky porušit autonomii“ pacientky.

„Ideologie, nikoli vědecká fakta“

Ředitel pro vzdělávání a výzkum Společnosti na ochranu nenarozených dětí (SPUC) Dr. Anthony McCarthy řekl, že obvinění jsou založená na ideologii, nikoli vědeckých faktech. Doktor McCarthy uvedl: „Z vědeckého hlediska je otázka, kdy začíná nový lidský život, poměrně nesporná. Lidský život začíná početím v podobě jediné buňky. Početí znamená změnu z buněk produkovaných otcem a matkou v buňku, která má kompletní lidský genom a představuje novou lidskou bytost.“

Dále řekl: „Nenarozený život v děloze je nepochybně člověk. Důkazy pro to jsou nepopiratelné. Protože rodiče jsou lidé – příslušníci druhu Homo sapiens — a embryo je naprogramované tak, aby rostlo přesně jako oni, je i nová lidská bytost člověk. Tento nový život je evidentně velmi mladý a maličký, ale není o nic méně člověkem než my. Z vědeckého a lékařského hlediska jsou fakta, která konstatoval dr. Jacques de Vos, bezpochyby pravdivá.“

Pokračující očerňování ochránců života?

V souvislosti se zahájením vyšetřování de Vose se spekuluje o tom, že obvinění proti němu jsou součástí narůstajících snah o očerňování ochránců života ve společnosti. Po celý tento rok přináší SPUC zprávy o eskalaci mediálních a právních útoků na jednotlivé zastánce života. Podle SPUC jde o snahu vymazat jakoukoli viditelnou přítomnost pro-life hnutí ve společnosti, včetně právních útoků směřujících k cenzuře pro-life projevů.

Překlad Lucie Cekotová

https://www.lifesitenews.com/news/doctor-forbidden-to-practice-medicine-after-telling-patient-a-fetus-is-a-human
https://www.spuc.org.uk/latest-news/latest-news/doctor-faces-charges-of-unprofessional-conduct-after-stating-a-foetus-is-a-human

2 Responses to Zákaz výkonu praxe pro lékaře za to, že plod nazval člověkem

  1. Lenka napsal:

    možná, že měl de Vose rodiče upozornit, že matka může porodit taky koťata nebo štěňátko (však to známe z pohádek B. Němcové se zlou tchyní královnou)

  2. ela m. napsal:

    Blahoslavení ste, keď vás budú pre mňa potupovať a prenasledovať a všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť;
    Radujte sa a jasajte, lebo máte hojnú odmenu v nebi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *