Hledá se průvodce do poutního areálu v Římově

Otec Jakub Zentner FSSP hledá průvodce a strážce poutního areálu v Římově:

Chvála Kristu,

před časem jsem zveřejnil nabídku brigády – provázení a hlídání v poutním areálu v Římově u Českých Budějovic během července a srpna.

Na nabídku takřka obratem reagoval jistý budoucí diecézní bohoslovec. Minulý týden byl však na dovolené v zahraniční, kde byl napaden, okraden a skončil v nemocnici. Minulé dny jsem se mu pokoušel telefonoval, ale telefon měl hluchý. Až nyní se vrátil do ČR a napsal mi o svém stavu krátkou zprávu emailem. Současně dodal, že z pochopitelných důvodů nebude moc do Římova nastoupit hned a dosud kvůli své hospitalizaci neví kdy.

Obracím se tedy na vás, zda by někdo neměl zájem ujmout se této práce v tomto nebo eventuálně následujícím týdnu nebo následujících týdnech. Výpomoc bude vítaná třeba i na jeden týden. Ideálně lze nastoupit hned, neboť od zítřka mají prohlídky začít.

Průvodce bude mít za úkol hlídat poutní areál od úterý do neděle od 9:30-12:00 a od 13:00-17:30. Komentované prohlídky by byly vždy v 10:00 a v 15:00. Po zbytek času lze udělat mimořádnou prohlídku nebo jen být přítomný v poutním areálu, event. se věnovat přicházejícím návštěvníkům nebo drobné údržbě poutního místa (zalévání, zametení apod.), event. podle schopností přípravě na mši svatou. Je to výborná příležitost také pro evangelizaci, kontemplaci i trochu odpočinek.

Plat průvodce bude nad 10 tisíc měsíčně, maximálně 15 tisíc (případně odpovídající poměrná část, pokud nebude odpracován měsíc celý).

Pokud byste sami nemohli, ale věděli o někom, kdo by o tuto práci měl zájem, prosím, přepošlete mu tento email.

S díky

P. Jakub Zentner FSSP

administrátor farnosti Římov

Kostelní 10, CZ-37324 Římov
tel. 00420603201149

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *