Rozhlédnutí 2019/03/17

Vítám vás u obnoveného rozhlédnutí, tento týden otevírá druhá neděle postní. Příští týden otevře třetí neděle postní. Z akcí upozorňuji na smírnou pouť za oběti potratů (so 23. 3. v Brně).

Modleme se tento týden především za naše pronásledované bratry a sestry všude ve světě, od Kanady po Austrálii, jakož i za obrácení těch, co se na jejich pronásledování podílejí či proti němu nezasahují, ač by mohli.

Modleme se i za naše duchovní, od prostých kněží přes biskupy a kardinály až po papeže, aby pravou víru nalézali, drželi, vyznávali, hájili a hlásali vždy a všude, vhod i nevhod.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníciDalší stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru.

17. březenneděle – je druhá neděle postní (Reminiscere). Zároveň si připomínáme mučednickou smrt sv. Jana Sarkandera (1576-1620). V kapli Nalezení sv. Kříže v Praze-Stodůlkách bude sloužena od 11 hodin Mše sv. otcem Fuchsem z odporu. Info ZDE.

18. březenpondělí – Připomínáme si sv. Cyrila Jeruzalémského († 386), biskupa a učitele Církve. Před 100 lety se narodila katolická filosofka a vůdkyně hnutí pro-life  Elizabeth Anscombe (1919-2001).

19. březen, úterý – Slavíme svátek sv. Josefa, snoubence Panny Marie.

20. březen, středa – Před 400 lety zemřel Matyáš (1557-1619), král český a císař římskoněmecký.

21. březen, čtvrtek – Slavíme svátek sv. Benedikta z Nursie, zakladatele západního mnišství.

22. březenpátek –

23. březen, sobota – Před 60. lety zemřel v Leopoldově na následky týrání a odepření lékařské péče bl. Metoděj Dominik Trčka (1886-1959), kněz a mučedník. V Brně proběhne Smírná pouť za oběti potratů (více informací ZDE).

24. březenneděle – je třetí neděle postní (Oculi). Zároveň si připomínám archanděla Gabriela.

Odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice. Samotné uvedení odkazu v seznamu neznamená, že autor tohoto přehledu souhlasí s jeho obsahem či vyzněním, ale jen a pouze že se vyplatí si ho přečíst. I třeba jako odstrašující příklad.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Te DeumLumen de LumineREX!, Dielňa sv. Josefa, Krása liturgie a Kompas tradiceDalší tradičně katolické stránky naleznete ZDE. Z cizojazyčných stránek doporučuji především: LifeSiteNews.com a Rorate Caeli.

Ignác Pospíšil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *