Řím odmítl schválit prohomosexuálního rektora jezuitské koleje v Německu

Řím prakticky vyhodil rektora jezuitské koleje svatého Jiří ve Frankfurtu. Odmítl mu totiž vydat nihil obstat na další období.

P. Ansgar Wucherpfennig SJ (společně s frankfurtským děkanem P. Johannesem von und zu Eltz) veřejně obhajoval homosexuální svazky jako něco, „co je třeba oceňovat“, a dokonce takovýmto dvojicím žehnal. Kongregace pro katolickou výchovu spolu s Kongregací pro nauku víry mu nyní odebrala nihil obstat k výkonu funkce rektora, do níž ho zvolil akademický senát. 

Limburgský biskup Georg Bätzing, frankfurtský děkan i provinciál jezuitů P. Johannes Siebner SJ otce Wucherpfenniga hájili a rozhodnutí Říma označili za přehnané a „v rozporu se subsidiaritou“.

Překlad Lucie Cekotová

Zdroje:

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/10/news-rome-fires-pro-homosexual-union.html

https://www.sankt-georgen.de/button-menue/mediathek/nachrichten-aus-sankt-georgen/detail/provinzial-bischof-und-professorium-stehen-hinter-ansgar-wucherpfennig-sj-237/

8 Responses to Řím odmítl schválit prohomosexuálního rektora jezuitské koleje v Německu

 1. dobrá zpráva… možná v rozporu se subsidiaritou, ale v souladu s duchem křesťanství.

 2. mmm napsal:

  To je zaujimave ze po kauze Vigano zrazu Vatikan otaca kurz. Minuly tyzden sa Papez po dlhom case konecne vyjadril k interupciam, teraz toto. Ale stale to je len PR. Tolko sa sustredil na to aby sa zavdacil ateistom (liberalom), ze krestania (konzervativci) sa zacali od neho odvracat.

 3. Libor Rösner napsal:

  Sám Wucherpfennig prohlásil, že je to útok nejen na něj, ale i na „gaye a lesbičky, kteří začali konečně nacházet cestu do Církve“.
  Podle slovníku by mělo jeho příjmení znamenat „lichvářský groš“. Člověku se bezděky namane myšlenka na nomen omen…

 4. jl napsal:

  Opravdu ho odmítli? Kdesi jsem to ve zkratce četl a pochopil tak, že to ZATÍM nedostal. Navíc mi ani nedává smysl za co by mohla taková represe následovat. To co říká a dělá je dnes standard.

 5. Fr. Albert T.O.P. napsal:

  Mno, to se tedy přetrhli. „Pastýře“, kteří neučí katolickou víru – morálku, lehounce klepnou přes prsty a konzervativci už si lebedí, jak je všechno zase v pořádku.
  Tento člověk – papež František – se už natolik zdiskreditoval (a to jak v očích katolíků, tak dokonce i světských neznabohů), že může pouze rezignovat a odejít někam do ústraní. Pokud ho tedy jeho „páníčci“ z lóžových bratrstev a satanských sekt nepošlou k Tvůrci veškerenstva expresní poštou.

 6. František napsal:

  A to akože teraz máme tlieskať?!
  Ako je vôbec možné, že sa tam taký človek dostal, ako to, že ešte vôbec môže ako kňaz slúžiť???

  Bolo by veľa „ako to“!

  Možnože mal jeho prípad a razítko v ruke konzervatívnejší prelát na danej prefektúre.

 7. Lucie Cekotová napsal:

  Všichni přítomní diskutující skeptici měli opět pravdu. Pokud se generál jezuitů P. Sosa (sám proslulý výroky odporujícími mravní nauce Církve) zaručí za Wucherpfennigovu „pravověrnost“, Řím nebude usilovat o „vítězství za každou cenu“. Dnes se tomu říká kompromis, ale ve skutečnosti jde samozřejmě o vítězství Wucherpfenniga a jeho podporovatelů. https://www.lifesitenews.com/blogs/vatican-may-keep-pro-homosexual-priest-as-university-rector-if-top-jesuit-v

 8. Patrik Matyášek napsal:

  Zdá se, že se pesimistický scénář naplnil – viz https://gloria.tv/article/7SfGyRQgjvjEDN3jUDDbhroVT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *