Kardinál Sarah odmítl zvolení do klíčového výboru synody o mládeži

VATIKÁN, 4. října 2018 (LifeSiteNews) — Kardinál Sarah byl na začátku synody zvolen členem informační komise odpovědné za zveřejňování zpráv z vatikánské synody o mládeži, tento post však „z osobních důvodů“ odmítl.

Biskup Fabio Fabene, podsekretář biskupské synody, řekl na čtvrteční tiskové konferenci ve Vatikánu novinářům, že kardinál Robert Sarah, prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti, neupřesnil, co ho k odmítnutí funkce vedlo. Uvedl jen, že jde o „osobní důvody“. Guinejský kardinál Robert Sarah je rovněž autorem dvou vysoce oceňovaných knih Bůh, nebo nic a Síla ticha.

Fabene dodal, že místo kardinála Saraha se stal členem komise kardinál Wilfrid Napier z Durbanu v Jihoafrické republice.

Podle článku 15 nové „Instrukce ke konání synodních zasedání a činnosti sekretariátu biskupské synody“ vydané 1. října informační komise odpovídá za určování „kritérií a způsobů zveřejňování zpráv“. Článek 15 dále specifikuje, že „tiskové konference k jednotlivým tématům mohou pořádat synodní otcové jmenovaní předsedou komise“.

Instrukce konstatuje, že komise se skládá z „předsedy a sekretáře jmenovaných papežem, generálního sekretáře biskupské synody [kardinála Lorenza Baldisseriho], podsekretáře [biskupa Fabia Fabeneho], zvláštního sekretáře [P. Giacoma Costy, SJ], prefekta Dikasteria pro komunikaci [Paola Ruffiniho], ředitele Tiskové kanceláře [Grega Burkea] „a dále pěti členů zvolených zasedáním podle jednacího řádu pro synodní zasedání“.

Členové zvolení do informační komise synody o mládeži: kardinál Gérald Cyprien Lacroix z Quebeku, Kanada; kardinál Wifrid Napier z Durbanu, Jihoafrická republika; kardinál Christoph Schönborn z Vídně, Rakousko; kardinál Luis Antonio Tagle z Manily, Filipíny; arcibiskup Anthony Fisher ze Sydney, Austrálie. 

15. řádné generální zasedání biskupské synody na téma „Mladí lidé, víra a rozlišování povolání“ byla zahájena ve středu 3. října a potrvá do neděle 28. října.

Diane Montagna

Překlad Lucie Cekotová

https://www.lifesitenews.com/news/cardinal-sarah-declines-election-to-information-commission-for-vatican-yout

4 Responses to Kardinál Sarah odmítl zvolení do klíčového výboru synody o mládeži

 1. Patrik Matyášek napsal:

  Pokud za člena informační komise synody o mládeži byl zvolen také kardinál Christoph Schönborn z Vídně, tak to se má synoda na co těšit. Minulý pátek Jeho Excelence oslavil kajícnou diskotékou pro mládež ve vídeňské katedrále (https://gloria.tv/video/rqSSQbnZV1vo4cPPQR1CVwMF3) a dal tak mládeži zřetelně najevo, jak to s ní a s jejím „rozlišováním povolání“ myslí.

 2. Patrik Matyášek napsal:

  Děkuji, a ještě jedna autooprava: ne minulý pátek, ale předminulý. Oficiální info zde: https://www.erzdioezese-wien.at/pages/inst/25473874/information/versammlungen/dioezesanversammlung/2018/gallery/3257.html

 3. František napsal:

  Kardinál Sarah jako pravověrný kardinál alespoň svou neúčastí jako způsobem svého „protestu“ řekl, co si o synodě mládeže myslí… Možná stojí za zamyšlení, proč tuto synodu o mládeži František „vyrobil“ a s ní další hřebíky do „rakve“ posvátné nauce církve

  http://alianciazanedelu.sk/archiv/2301

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *