Nekřesťanský postoj liverpoolského arcibiskupa

Pater Gabriele Brusco, italský kněz působící v jedné londýnské farnosti, byl vykázán z nemocnice Alder Hey. Předtím ale ještě stačil udělit malému Alfiemu Evansowi svátost pomazání nemocných a říct zdravotnickému personálu, že páchají vůči chlapci velký hřích. Právě slova o spáchaném hříchu měla denervovat nemocniční personál – píší novináři portálu „LifeSiteNews”. Jiný postoj vůči záležitosti Alfieho bohužel zaujal místní ordinář.

P.. Brusco byl požádán biskupem Calvinem z italské diecéze Carpi, aby se věnoval pastorační péči chlapcovy rodiny. Tato žádost byla důsledkem lhostejnosti arcibiskupa Malcolma McMahona z Liverpoolu. Ten se v celé záležitosti postavil – na stranu lékařů.

Italský list „La Nuova Bussola” sdělil, že arcibiskup McMahon dokonce poprosil v této věci o setkání s papežem Františkem. Následkem tohoto rozhovoru měl být příkaz italskému knězi k návratu do Londýna. Italská novinářka Benedetta Frigerio ironicky poznamenala, že liverpoolský arcibiskup neměl čas, aby zajel sedm kilometrů a navštívil rodiče Alfieho, ale udělal si jej na to, aby letěl v této záležitosti mimořádně do Říma. Podle novinářky bude P. Brusco za svoji aktivitu odvolán z Anglie a odeslán na misie.

Arcibiskup McMahon všechny zaangažované na obranu života Alfieho překvapil svou podporou lékařů nemocnice. „Jsem vděčný za lékařskou i pastorační péči poskytovanou Alfiemu,“ řekl hierarcha. „Vím, že dělají vše, co je v jejich moci, aby mu pomohli,“ dodal, aniž připomenul, že otec pacienta musel bojovat o poskytnutí kyslíku, vody a glukózy svému synovi.

„Jsem si plně vědom italské angažovanosti v této věci. Jsem jim vděčný, ale musíme si uvědomit, že náš právní systém a lékařská péče také spočívají na soucitu a respektování práv jednotlivých dětí,“ zakončil své vyjádření britský arcibiskup. Předtím P. Brusco informoval veřejnost o stavu dítěte a psychické kondici jeho rodičů.

Přeložil Radomír Malý

Zdroj:

http://www.pch24.pl/duszpasterz-alfiego-wyproszony-ze-szpitala–a-arcybiskup-liverpoolu-staje-w-obronie-lekarzy-,59873,i.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *