Tradiční liturgie na svátek sv. Václava 2017

Zde je průběžně doplňovaný seznam tradičních bohoslužeb sloužených tento rok na svátek sv. Václava (tj. ve čtvrtek 28. září 2016) na území ČR a Slovenska.

Vytvářím ho z vlastní iniciativy jako službu pro čtenáře, kteří by si přáli oslavit tento svátek tradiční liturgií. Není v mých silách pořídit tento seznam sám, proto neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád to do seznamu doplním.

Seznam bohoslužeb v ČR detailně dělím dle diecézí. Ty však jsou použity jako územně popisný prvek, nikoliv institucionální, takže jsou tam pod nimi uvedeny i bohoslužby organizované a sloužené na jejich území i mimo diecézní a oficiální struktury (tj. např. veřejnosti přístupné bohoslužby řeholních komunit či tradičních institutů).

Česká církevní provincie

Arcidiecéze pražská

Praha-Michle, Domov Sue Ryder (FSSPX) – Mše sv. začiná v 10:00, následuje pěší pouť na Vyšehrad k památné soše sv. Václava a uctění sv. Václava společnou modlitbou. Zdroj ZDE.

Praha-Karlov, kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého – Mše svatá začíná v 17:00. Zdroj ZDE a ZDE.

Stará Boleslav, bazilika sv. Václava (FSSP) – při Národní svatováclavské pouti do Staré Boleslavi bude v kryptě baziliky sv. Václava sloužena staroslověnská Mše svatá podle misálu z roku 1962. Začátek v 19:00, celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP. Do Staré Boleslavi je možno putovat společně v poutním procesí, které začne ve 14:00 před kostelem Povýšení sv. Kříže v Praze-Vinoři (cesta je dlouhá asi 12 km).

Diecéze českobudějovická

Vyšší Brod, vyšebrodský klášter (O.Cist.) – slavná Mše svatá s latinským ordináriem Missa de Angelis a Svatováclavským chorálem v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie začíná v 10:00. Více informací ZDE.

Diecéze královéhradecká

Diecéze litoměřická

Litoměřice, kostel sv. Jakuba  (FSSP) – Mše svatá začíná v 9:00. Celebrantem bude P. Bernhard Gerstle FSSP (představený německého distriktu), kázání P. Jakub Zentner FSSP.

Vejprty, kostel Všech svatých – zpívaná Mše svatá začíná v 10:00Více informací ZDE.

Štětí nad Labem, kostel sv. Šimona a Judy – Mše svatá začne v 15:00. Zdroj ZDE.

Diecéze plzeňská

Plzeň, dominikánský kostel Panny Marie Růžencové – Mše sv. začíná ve 10:30; podrobnosti ZDE.

Rabštejn nad Střelou, kostel Panny Marie Sedmibolestné – Orel župa Svatováclavská a farnost Žlutice pořádají pouť s procesím a slavnou asistovanou Mší svatou. Procesí vychází od Lorety v 15:30, Mše svatá v 16:00. Celebrantem bude R.D. Petr Řezáč.

Moravská církevní provincie

Arcidiecéze olomoucká

Kostelany nad Moravou, kostel sv. Floriána – Mše sv. začíná v 7:10. Zdroj ZDE.

Diecéze brněnská

Brno-Černovice, kaple Královny posvátného růžence (FSSPX) – Mše sv. začíná v 10:00. Zdroj ZDE.

Kojetice, kaple sv. Václava – Mše sv. začíná v 10:00. Zdroj ZDE.

Horní Újezdkostel sv. Petra a Pavla – Mše sv. začíná v 17:30. Zdroj ZDE.

Diecéze ostravsko-opavská

Frýdek, kostel sv. Jošta – Mše svatá začíná v 10:00, zdroj ZDE.

Slovensko

Východoslovenská provincie

Západoslovenská provincie

 

Jak jsem již napsal výše, pokud vám v tom seznamu nějaká Mše svatá či jiná tradiční liturgie chybí, nebojte se ozvat.

Ignác Pospíšil

Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění na publikaci takovýchto seznamů na DaH, požádejte o to na adrese cinik@centrum.cz .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *