Pouť rodin na Svatý Tomáš

Kostel Božího Těla ve Svatém Tomáši

Na počátku srpna proběhne pěší pouť rodin ke Cti Pána Ježíše Krista v Nejsvětější Svátosti oltářní a Panny Marie do kostela Božího Těla ve Svatém Tomáši u Lipna.

Pouť zahájí 1. srpna v 9:45 společná modlitba a požehnání poutníků v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve vyšebrodském klášteře.

Trasa: Vyšší Brod – Loučovice (zde v cca 12:00 Mše sv. v kostele sv. Oldřicha) – Krásná Pole – Kapličky (západně od nich přenocování ve stanech na louce) – Svatý Tomáš (Mše sv. v kostele Božího Těla v cca 12:00). Dále možno pěšky či doprovodnými vozidly pokračovat do Frýdavy a Frymburka.

Je zajištěno doprovodné vozidlo, které se postará převoz batožin (ne, stany si na hřbetě táhnout nemusíte) a případně i umdlévajících poutníků. Možno se zúčastnit jen části pouti. Obě Mše sv. budou slouženy podle misálu z roku 1962.

Pouť je vhodná pro všechny věkové kategorie a skupiny, včetně rodin s dětmi. Celková délka trasy je přibližně 25 km, vede krásnou přírodou Šumavy přes četná památná a zajímavá místa. Jde se za každého počasí.

S sebou: jídlo na 2 dny, vhodné oblečení na putování v přírodě i vhodné pro návštěvu kostela. Spacáky, stany, poutní zpěvníky, růžence, menší hotovost. Kroje a korouhve vítány!

Poutní procesí povede P. Jakub V. Zentner FSSP, info u pana Lukáše Krutského na tel. 720 518 761. Facebookovou stránku události naleznete ZDE, zajímavou „netradiční“ reportáž z loňské pouti, která se konala v Novohradských horách, naleznete v 5. čísle Klíče na straně 4.

S pomocí zvacího plakátku sestavil: 

Ignác Pospíšil

One Response to Pouť rodin na Svatý Tomáš

  1. Tomáš napsal:

    „Náhodou“ jsem na tohleto narazil. Neznám situaci katolíků okolo ČB, proto možná jen takový tip k eventuálnímu popřemýšlení.
    http://budejovice.idnes.cz/kaple-prodej-realitni-kancelar-vranov-historie-farar-p0a-/budejovice-zpravy.aspx?c=A170725_2340891_budejovice-zpravy_jbr
    https://www.videobydleni.cz/detail/796795/prodej-jiny-drazic-54m2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *