Setkání katolických dětí 2017

Aktualizace k 22. 6.: Kapacita tábora je naplněna, nové děti už můžeme registrovat jen jako potenciální náhradníky.

Setkání 2016

Již pátý ročník Setkání katolických dětí, které pořádá rodina Krutských, se letos (2017) uskuteční v termínu 12. – 19. srpna na západě Čech. Přijímáme přihlášky dětí ve věku od 7 do 14 let (v odůvodněných případech můžeme dolní hranici trochu posunout). Čas chceme rozdělit mezi hry, zábavu, sport, práci, společnou modlitbu a Mši sv. v tradičním katolickém ritu. Po téměř celou dobu trvání tábora bude přítomen kněz, který zajistí duchovní službu dětem, vedoucím i návštěvám.

Předloni zavedená novinka – možnost strávit s námi několik společných dnů (či i celý tábor) pro celé rodiny – zůstane zachována, ale podmínky budou ještě více polní (vybrané tábořiště postrádá chatky) a stanů je omezené množství, pročež si přifařené rodiny patrně budou muset přivézt vlastní stany či jiné příbytky. Tyto rodiny buďto budou mít vlastní program, nebo se budou moci i určitým způsobem zapojit do programu setkání. Samozřejmě ale děti, které budou přihlášeny na setkání, se budou řídit táborovými pravidly a jeho řádem a programem a budou tam celou dobu pobytu (byť s nimi přijel zbytek rodiny, který by to měl jinak). Děti budou ubytovány ve stanech s podsadou, vařit se bude v polních podmínkách. Sociální zařízení jsou jednoduchá, táborová a polní. Lesnatá krajina nabízí bohaté možnosti, jak trávit volný čas v přírodě a u vody.

V sestavě vedoucích došlo oproti minulým letům k rozsáhlejším změnám. Hlavním vedoucím tohoto tábora bude František Krutský. Anna Dvořáková (Krutská) se na táboře možná objeví, ale hlavní vedoucí letos nebude. Z postu hlavního vedoucího odstoupil i Ignác Pospíšil, který nadále zůstává už jen administrátorem, mluvčím a táborovým šerifem. Jelikož je tým vedoucích momentálně někde na úrovni technického minima, uvítali bychom případné další nadšence, kteří by ho chtěli rozšířit. Pokud máte zájem, ozvěte se na kontakt udaný pro přihlášky. Pokud vás dobře známe, žádné reference nepotřebujete, pokud ovšem ne… Samozřejmou podmínkou je pozitivní přístup k tradiční liturgii a život v souladu s katolickou vírou. Vedoucí nejsou placeni – pracují za stravu, místo pro stan a možná i stan samotný, těm chudším či vypomáhajícím s dopravou dětí ze vzdálených lokací může být ještě tak nanejvýš zaplacena cesta.

Cena bude stejná jako loni a předloni (1500,- za první dítě z rodiny, 1300,- za druhé a 1100,- za každé další). Cenu pro rodiny domluvíme podle jejich složení a délky pobytu. Zájemci nechť se prosím obrací s předběžnou přihláškou dětí (či rodin) na adresu cinik@centrum.cz či na telefon 775 048 413, bude jim zaslán formulář na přihlášku a s ním i další informace. Konečný termín pro přihlášení a zaplacení zálohy (300,- za dítě přihlášené na setkání) je poslední červen. Rodiny zálohu platit nemusí.

Pro moravské rodiny bychom mohli být schopni (za přiměřený příplatek) zajistit převzetí a odvoz dětí už z Brna, což by jim mělo dosti zredukovat cestovní náklady.

Ignác Pospíšil

Předchozí ročníky:

2013201420152016

8 Responses to Setkání katolických dětí 2017

  1. Tomáš napsal:

    Nemá být Anna Dvořáková? Máš tam „Dostálovà“

  2. mila napsal:

    Omlovám se za dotaz, neberte to ve zlém, ale tábořiště s chatkami nebylo z dispozici?

  3. Vojtěch napsal:

    Mohu se zeptat, kde se přesně tábor uskuteční?

  4. […] 12.-19. srpen, Západní Čechy: Setkání katolických dětí (chlaci i dívky 7-14,0 let), pátý ročník, pořádá rodina Krutských. Cena je 1500,- za první dítě z rodiny, 1300,- za druhé, 1100,- za každé další. Nutno přihlásit se a zaplatit zálohu (300,- na dítě) do konce června, podrobnosti ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *