Rozhlédnutí 2017/04/16

Kristus vstal z mrtvých, alleluja! Vítám vás u tohoto zkráceného rozhlédnutí, dnes slavíme Zmrtvýchvstání Páně.

Nejvýznamnější dny, svátky a památky tohoto týdne: celý týden slavíme Velikonoční oktáv; sv. Anicetus (po 17.), sv. Anselm z Canterbury (pá 21.), sv. Soter a Kajus (so 22.) Příští týden otevře Bílá neděle, o níž si zároveň připomeneme sv. Vojtěcha a sv. Jiří.

Z akcí upozorňuji na přednášku Dr. Malého v Rudolticích (út 18.) a Národní pochod pro život v Praze (so 22.)

Modleme se za Církev a všechny její děti, aby pevny ve víře přežily tento strašný pontifikát, modleme se za papeže Františka. Modleme se za pravověrné kardinály, aby se nenechali zviklat výsměchem a urážkami od papeže a jeho patolízalů a dál hájili Kristovo učení. Modleme se za pravověrné kněze, biskupy i kardinály, aby přes všechno pronásledování a urážení vytrvali na správné cestě a aby jejich počet dál rostl.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

 

Kalendárium + akčník

Podrobnější informace ke kalendáriu pro daný den lze získat kliknutím na jednotlivá data. Podrobnější a dlouhodobější přehled o akcích a očekávaných událostech lze nalézt v Aktualitách na Katopedii, četné odkazy na články o aktuálně připomínaných svatých naleznete na facebookové stránce Svatí, blahoslavení, mučedníci.

Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Průběžně aktualizovaný přehled nejvýznamnějších akcí na duben 2017 naleznete ZDE.

16. dubenneděle – je Hod Boží velikonoční, slavíme Zmrtvýchvstání Páně. Tento den se žehnají pokrmy. Benedikt XVI. (* 1927) slaví 90. narozeniny.

17. dubenpondělí – slavíme  Velikonoční pondělí a my si zároveň připomínáme sv. Aniceta, papeže a mučedníka.

18. dubenúterý – slavíme Velikonoční úterý. V Rudolticích bude v 17:00 sloužena v kostele sv. Petra a Pavla tridentská mše, v 18:00 pak bude v sále budovy obecního úřadu k vyslechnutí přednáška doktora Malého na téma Martin Luther a Katolická církev.

19. duben, středa – slavíme Velikonoční středa.

20. duben, čtvrtek  – slavíme Velikonoční čtvrtek.

21. dubenpátek – slavíme Velikonoční pátek a zároveň si připomínáme sv. Anselma z Canterbury († 1109), biskupa a učitele Církve.

22. duben, sobota – slavíme Velikonoční sobotu a zároveň si připomínáme sv. Sotera a Kaja, papeže a mučedníky. Před 70 lety (1947) bylo u příležitosti svatovojtěšských oslav odvysíláno první české vysílání Radia Vatikán. V Praze proběhne Národní pochod pro život a rodinu (stránky ZDE).

23. dubenneděle – je první neděle po Velikonocích, zvaná Bílá, která ukončuje Velikonoční oktáv. Zároveň si připomínáme sv. Vojtěcha († 997) a sv. Jiří.

Odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politiceStálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Te DeumLumen de LumineREX!, Dielňa sv. Josefa, Krása liturgie a Kompas tradiceDalší tradičně katolické stránky naleznete ZDE a ZDE. Z cizojazyčných stránek doporučuji především LifeSiteNews.com a Rorate Caeli.

Doporučené petice a kampaně: 

To Pope Francis: I support the 4 cardinals‘ letter pleading for clarity

Call for a Policy of Prevention of Abortion

Stand against the LGBT ‘witch hunt!’ Support Christian ‘Fixer Upper’ stars! (PETITION)

Radical abortion supporter invited to Vatican science conference. Write to the Pope!

 

Ignác Pospíšil

4 Responses to Rozhlédnutí 2017/04/16

 1. pan Labe napsal:

  Přátelé, je schopný mě sem nekdo napsat krátké přání k Velikonocum, tak aby se dalo říct do telefonu?
  Hledal jsem na různých stránkách týkajících se víry ale nic jsem použitelného nenašel.

  • Tomáš napsal:

   Radostné Vzkříšení Krista Pána Alleluja!
   Požehnané svátky velikonoční!
   Radost, pokoj a hojnost Božích milostí, kterými nás zahrnul Kristus Vzkříšený!
   Pokud vírou žijete, neměl by to být až takový problém, ne? (-.

 2. Tomáš napsal:

  Protože někde v diskuzi zaznělo téma o p. Bézákovi (a pracně bych to místo znova vyhledával), vkládám odkaz z blogu, který jsem kdysi před lety pomáhal spravovat a měl jsem za to, že už je zrušený:
  http://liturgickeotazky.blogspot.cz/2012/07/kauza-arcibiskup-bezak.html

  Zmíněný blog rovněž jasně popisuje závaznost latiny v římskokatolické církvi:
  http://liturgickeotazky.blogspot.cz/p/latina-je-zavazna.html
  i odůvodnění, proč má být kněz čelem k Východu a ne k lidu:
  http://liturgickeotazky.blogspot.cz/p/celem-k-vychodu.html

  Dobrý katolický kněz nemá potřebu o těchto věcech polemizovat, leda se ptát, jak co nejlépe sloužit Bohu.

  • matěj napsal:

   Asi tomu nerozumím. V čem je toto heretické?

   http://www.vojtechkodet.cz/dulezite-otazky/zen-buddhismus-a-krestanstvi-odpoved-na-otazku.html

   Nebo je problém jen ten, že autor videa neudělal to, za co tazateli děkuje VK na konci článku „že jste se mě přímo zeptal a nezařadil mě hned mezi heretiky a odpadlíky“? Pokud to neudělal a hned podle dezinterpretovaného kousku vytrženého z kontextu soudil a odsuzoval, je to samozřejmě varovné i vzhledem ke zbytku videa a textu, neb je nutno se obávat, že byly tvořeny stejnou metodou. Je-li tomu tak, díky za varování, kde je třeba obzvláštní obezřetnosti. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *