Akce v dubnu 2017

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během dubna 2017. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo prostých dnů v případném oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Letošní duben je na půl rozdělen mezi dobu postní a dobu velikonoční. Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPu či Ligy pár páru.

 • 1. duben, BrnoCENAP pořádá akreditovaný seminář NAPROHELP, úspěšná cesta k dítěti. Zaměřen je na úspěšné a důstojné řešení nechtěné neplodnosti bez umělého oplodnění. Určen je pro lékaře, ostatní zdravotníky, poradce PPR, ale i bioetiky. Více ZDE.
 • 4. duben, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.
 • 9. dubenKvětnou nedělí začíná Svatý týden. Na jeho konci leží Velikonoční triduum. Seznam liturgií bude k dispozici.
 • 16. duben – je Hod Boží velikonoční (Zmrtvýchvstání Páně), začíná doba velikonoční.
 • 18. duben, Rudoltice – v 17:00 tridentská mše v kostele sv. Petra a Pavla, v 18:00 pak bude v sále budovy obecního úřadu k vyslechnutí přednáška doktora Malého na téma Martin Luther a Katolická církev.
 • 22. duben, Praha – Národní Pochod pro život a rodinu (stránky ZDE).
 • 29. duben, Stochov – pouť Orelské župy Svatováclavské ke sv. Václavovi do Stochova. Začátek u Svatováclavského dubu ve Stochově v 10:00, 10:30 Mše sv. podle misálu z roku 1962 v kostele sv. Václava.

Ignác Pospíšil

5 Responses to Akce v dubnu 2017

 1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Průběžně aktualizovaný přehled nejvýznamnějších akcí na duben 2017 naleznete ZDE. […]

 2. Pax Jan napsal:

  Národní pochod pro život a rodinu se bude konat 22. dubna, v sobotu před nedělí Božího Milosrdenství (Dominica in albis),
  nikoli 24. dubna!

  Děkuji

  Přeji touto cestou již nyní požehnané prožití Velikonoc a těším se na hojnou účast na pochodu.

  Pax

  Jan

 3. Jaroslav napsal:

  18. duben, Rudoltice u Lanškrouna, kostel sv. Petra a Pavla 17.00 tradiční mše sv., slouží P. Jaroslav Jirásek, od 18.00 na faře přednáška PhDr. Radomíra Malého – Martin Luther a Katolická církev.

 4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Průběžně aktualizovaný přehled nejvýznamnějších akcí na duben 2017 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *