Tradiční liturgie na Popeleční středu 2017

Zde je průběžně doplňovaný seznam tradičních bohoslužeb sloužených tento rok o Popeleční středě (tj. 1. března 2017) na území ČR a Slovenska. Jako vždy prosím o pomoc s jeho naplněním. Připomínám, že tento den zahajuje dobu postní a je dnem povinného přísného postu.

Vytvářím tento seznam z vlastní iniciativy jako službu pro čtenáře, kteří by si přáli oslavit tento svátek tradiční liturgií. Není v mých silách pořídit tento seznam sám, proto neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád to do seznamu doplním.

Seznam bohoslužeb v ČR detailně dělím dle diecézí. Ty však jsou použity jako územně popisný prvek, nikoliv institucionální, takže jsou tam pod nimi uvedeny i bohoslužby organizované a sloužené na jejich území i mimo diecézní a oficiální struktury (tj. např. veřejnosti přístupné bohoslužby řeholních komunit či tradičních institutů).

Česká církevní provincie

Arcidiecéze pražská

Praha-Nové Město, kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty (FSSP) – svěcení popela, udílení popelce a Mše svatá, začátek v 7:00. Zdroj ZDE.

Praha-Karlov, kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého – Mše svatá začne v 17:00. Zdroj informací ZDE.

Praha-Michle, Domov Sue Ryder (FSSPX) – udílení popelce  a chorální Mše svatá, začátek v 17:30. Zdroj ZDE.

Diecéze českobudějovická

Vyšší Brodvyšebrodský klášter (O.Cist.) – svěcení popela a udělování popelce, následně  Mše svatá, začátek v 6:45. Více informací ZDE.

Diecéze královéhradecká

 

Diecéze litoměřická

Litoměřice, kostel sv. Jakuba  (FSSP) – udělování popelce a Mše svatá, začátek ve 12:00.

Kovářská, kostel sv. Michaela – Mše svatá s udílením popelce, začátek v 16:00. Zdroj ZDE.

Vejprty, kostel Všech svatých – Mše svatá s udílením popelce, začátek v 18:00. Zdroj ZDE.

Diecéze plzeňská

 

Moravská církevní provincie

Arcidiecéze olomoucká

Kostelany nad Moravou, kostel sv. Floriána – Mše svatá začíná v 15:30. Zdroj ZDE.

Diecéze brněnská

Horní Újezdkostel sv. Petra a Pavla – svěcení popela, udílení popelce a Mše svatá, začátek v 18:00. Více informací ZDE.

Brno – Černovice, kaple Královny posvátného růžence (FSSPX) –  udílení popelce a Mše svatá chorální, začátek v 18:00Více informací ZDE.

Diecéze ostravsko-opavská

Slezská Ostrava, kostel sv. JosefaMše svatá s udělováním popelce od 18:00. Více ZDE.

Slovensko

Východoslovenská provincie

 

Západoslovenská provincie

Galanta, Kostol sv. Štefana kráľa – udílení popelce a Mše svatá (lat.-maď.), začátek v 6:00. Zdroj ZDE.

Ignác Pospíšil

Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění na publikaci takovýchto seznamů na DaH, požádejte o to na adrese cinik@centrum.cz

2 Responses to Tradiční liturgie na Popeleční středu 2017

  1. […] Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPu či Ligy pár páru. 1. březen – je Popeleční středa, den který zahajuje dobu postní. Je to den závazného přísného postu, o němž se světí popel a uděluje znamení popelce coby symbol postní doby a pokání. Seznam tradičních liturgií naleznete ZDE. […]

  2. […] 1. březen, středa – je Popeleční středa, která zahajuje čtyřicetidenní dobu postní. Je to den povinného přísného postu a udělování popelce. Seznam tradičních liturgií naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *