Akce v březnu 2017

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během března 2017. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo prostých dnů v případném oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás. Letošní březen celý spadá do postní doby, kterou zahajuje 1. března Popeleční středa.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPu či Ligy pár páru.
1. březen – je Popeleční středa, den který zahajuje dobu postní. Je to den závazného přísného postu, o němž se světí popel a uděluje znamení popelce coby symbol postní doby a pokání. Seznam tradičních liturgií naleznete ZDE.

2. březen – slavíme svátek sv. Anežky České, kněžny a mučednice.

7. březen, Olomouc – P. Štěpán Maria Filip OP bude v dominikánském kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie ke cti sv. Tomáše Akvinského, jehož svátek ten den slavíme, sloužit dominikánský ritus. Začátek v 16:00.

7. březen, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

11. březen, Vídeň – pouť ke hrobu císařovny Zity ve Vídni. Z Brna bude vypraven autobus pro poutníky. Podrobnosti ZDE.

12. březen, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. jeden z kněží odporu, P. Martin Fuchs. Začátek v 17:00. Více ZDE.

17. březen – slavíme svátek sv. Jana Sarkandera, kněze a mučedníka.

20. březen – slavíme svátek sv. Josefa, Snoubence bl. Panny Marie a patrona Církve (přesunut z neděle).

25. březen – slavíme svátek Zvěstování Panny Marie.

Ignác Pospíšil

3 Responses to Akce v březnu 2017

  1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Průběžně aktualizovaný přehled nejvýznamnějších akcí na březen 2017 naleznete ZDE. […]

  2. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Průběžně aktualizovaný přehled nejvýznamnějších akcí na březen 2017 naleznete ZDE. […]

  3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Průběžně aktualizovaný přehled nejvýznamnějších akcí na březen 2017 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *