Akce v lednu 2017

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během ledna 2017. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo prostých dnů v případném oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR.

1. leden – slavíme Oktáv Narození Páně (Obřezání Páně).

3. leden, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

3. leden, Praha-Nové Město – v kostele sv. Jindřicha a sv. Kunhuty bude P. Jakub Zentner FSSP celebrovat zpívanou Mši sv. Začátek v 18:30. Po Mši svaté bude následovat setkání na faře a katecheze na téma Katolická víra jako podmínka spásy. Pořádá Klub sv. Atanáše.

5. leden – slavíme svátek sv. Jana Nepomuckého Neumanna (1811-1860), biskupa Filadelfie.

6. leden – slavíme Zjevení Páně (Tři krále). Seznam tradičních liturgií v ČR a na Slovensku naleznete ZDE.

16.21. leden, JaidhofFSSPX pořádá exercicie pro muže. Podrobnosti ZDE.

18.25. leden – držíme Oktáv jednoty s Petrovým stolcem.

Ignác Pospíšil

5 Responses to Akce v lednu 2017

 1. Pavel napsal:

  st 4. ledna 2017 – Mše sv. v kostele sv. Jinďřicha a sv. Kunhuty v 7:00 v Praze na Novém Městě

  – mše sv. v 18:00 v kostele sv. Jana Nepomuckého v Plzni na Borech. Následuje přednáška na téma výklad mešního ritu v sále u kostela.

  čt 5. ledna 16:30 zpívaná Mše svatá v předvečer slavnosti Zjevení Páně v kostele sv. Jakuba v Litoměřicích, žehnání vody a křídy. Po Mši sv. vánoční rekolekce v sakristii.

  pá 6. ledna 12:00 slavnost Zjevení Páně, zpívaná Mše sv. v kostele sv. Jakuba v Litoměřicích.

  – v 17:30 mše sv. v kostele sv. Petra a Pavla v Rudolticích u Lanškrouna. Před Mší sv. bude svěcení vody a žehnání křídy. Po Mši sv. eucharistická adorace. Potom pohoštění a katecheze na faře.

  ne 8. ledna v 11:00 zpívaná Mše sv. v kostele sv. Jakuba v Litoměřicích.

  ne 15. ledna v 15:00 zpívaná Mše sv. v kostele sv. Jakuba v Litoměřicích.

  Zdroj: http://fssp.cz/?cat=20

 2. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na leden 2017 naleznete ZDE. […]

 3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na leden 2017 naleznete ZDE. […]

 4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na leden 2017 naleznete ZDE. […]

 5. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na leden 2017 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *