Mary Wagnerová opět zatčena

Mary Wagner

TORONTO, 12. prosince 2016 (LifeSiteNews) — Dlouholetá vězeňkyně svědomí, obhájkyně života Mary Wagnerová byla v pondělí zatčena v potratovém zařízení v západní části Toronta, když se snažila nenásilně zachraňovat ženy a nenarozené děti před násilím potratu.

Dvaačtyřicetiletou Wagnerovou odvedli dva policisté z Ženského střediska v Bloor West Village, které se nachází ve čtvrtém poschodí kancelářského komplexu, krátce po poledni 12. prosince. Wagnerová se pokusila dostat do střediska, kde se provádějí potraty, a jako obvykle s sebou měla tašku s bílými a rudými růžemi, letáky a pohlednice.

Pravděpodobně se jí podařilo vstoupit na potratovou kliniku, kterou vlastní a provozuje sedmapadesátiletá potratářka Ninia Lupoviciová, jež je rovněž licencovanou psychoterapeutkou, a její obchodní partnerka Heather Culvertová. Ze zařízení ji zjevně rychle vyhodili, neboť jedna její podporovatelka, která do čtvrtého poschodí přišla, uvedla, že Wagnerová stála přede dveřmi hlídanými jedním ze zaměstnanců.

Wagnerovou zatkli na téže potratové klinice již 12. prosince 2015 a Lupoviciová poté svědčila v procesu s Mary Wagnerovou v březnu 2016. Před soudem uvedla, že chytila Wagnerovou za paži a pokusila se ji „odtáhnout ven … vystrkat ji za dveře“, ale „ona paži jaksi přetočila a já jsem tak nějak vypadla z vlastních dveří …pustila jsem ji”. Lupoviciová rovněž vypověděla, že Wagnerová kladla ženám v čekárně otázky jako „jste si jistá, že chcete zabít své dítě?“, „proč jste se rozhodla připravit své nenarozené dítě o život?“, „uvědomujete si, že zabíjíte své dítě?“, a říkala jim „Ježíš vás miluje“. Potratářka prohlásila, že toto jednání bylo „stresující, je to znervózňující. Říkat něco Mary nemá cenu, tak jsme v zásadě museli počkat, až přijede policie. Ženy to mezitím rozrušilo.“

Tentokrát byla Wagnerová zatčena do 40 minut od vstupu do budovy. Policisté Christina Trotterová a David Rioux ji odvezli na 11. okrsek.

https://www.youtube.com/watch?v=8sHfy5Np8I4

Za uplynulých 16 let byla Wagnerová za pokusy pokojně zasáhnout pro záchranu nenarozených zatčena přibližně desetkrát a ve vězení strávila čtyři a půl roku. Jako zbožná katolička si k pokusům o rozhovory se ženami v potratářském zařízení zvolila 12. prosinec, protože podle katolické tradice je to svátek Panny Marie Guadalupské, patronky nenarozených.

Po svém loňském uvěznění strávila Wagnerová ve vězení 135 dnů, než ji soudkyně Katrina Mulliganová odsoudila za výtržnictví, přičemž oba body týkající se porušení podmínky zamítla. Podle policistky Trotterové byla Wagnerová tentokrát obviněna z jednoho případu porušení podmínky.

Slyšení „k prokázání věci“ v případě Mary Wagnerové se má konat příští úterý v 10.00 v soudní budově College Park Courthouse, místnost č. 507.

Lianne Laurence

Překlad Lucie Cekotová

https://www.lifesitenews.com/news/watch-mary-wagner-arrested-again-for-trying-to-save-babies-at-abortion-cent

3 Responses to Mary Wagnerová opět zatčena

  1. Libor Rösner napsal:

    Jinde píší, že slyšení má proběhnout už 15. 12. Každopádně úžasná osoba…

  2. Dr. Radomír Malý napsal:

    Souhlasím, úžasná osoba, setkal sjem se s ní v létě v Polsku osobně. Kanada by měla být podle mne prohlášena za zločinecký stát.

  3. renda napsal:

    Holt svoboda a demogracyje .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *