Zlatý brk 2016 – Knihy

zlatybrkDrazí čtenáři, rozhodl jsem se obnovit anketu Zlatý brk, tentokráte ovšem v jiné podobě. Zatímco původní byla zaměřena jen na blogosféru, nyní ji hodlám zaměřit na katolickou publicistiku jako celek. Proto se vždy po třech letech budou střídat témata: katolické knihy posledních tří let, katolické časopisy a katolické stránky.

Smysl ankety zůstává stále stejný – poskytnout jakési uznání a propagační a morální podporu katolické publicistice. Zejména v případě knih pak také poskytnutí inspirace pro ty, kdož hledají dobrou knihu jako vhodný dárek k Vánocům. Letos budeme v anketě vybírat nejlepší knihy 2014-2016.

Pravidla 2016

V prvním kole ankety (právě začalo, končí 30. listopadu 2016) mohou čtenáři navrhovat (na emailu duseahvezdy@centrum.cz, zde v diskusi pod tímto příspěvkem či v diskusi pod odkazem na tento příspěvek na facebookové stránce DaH) knihy do ankety. Aby mohla být kniha navržena, musela vyjít v češtině mezi 1. lednem 2014 a 29. listopadem 2016 a musí mít katolický obsah. Zařadit je možné i kalendáře a rozličné sešitové liturgické a katechetické pomůcky. Průběžně doplňovaný seznam již navržených knih si můžete prohlédnout ZDE.

Následně redakce zkoriguje seznam do rozumného rozsahu, případně i roztřídí do kategorií (záleží na počtu a složení souboru navržených knih). Poté bude následovat hlasování, kde budou moci čtenáři rozdělit své hlasy (jejich počet bude určen až podle počtu kategorií).

Prosím, neváhejte a podpořte knihy, které si to zaslouží, jejichž četba bude prospívat víře čtenářů!

Ignác Pospíšil

2 Responses to Zlatý brk 2016 – Knihy

 1. Pax Jan - návrhy - knihy napsal:

  1.Thimothy Dolan: Kněží pro třetí tisíciletí

  (ed. Kartuziánské nakladatelství)

  více: zde http://ikarmel.cz/produkt/knezi-pro-treti-tisicileti

  2. Miloš Doležal: Krok do tmavé noci

  Nakladatelství: Nezávislý podmelechovský spolek

  Podtitul: Příběhy faráře Josefa Toufara, jeho vrahů a čihošťského zázraku se zprávami archeologa, antropologů a soudního lékaře o exhumaci a identifikaci těla P. Josefa Toufara.

  Navazuje volně na kniho téhož autora „Jako bychom dnes zemřít měli“.

  3. Mark I. Miravalle: Maria Spoluvykupitelka, Prostřednice, Přímluvkyně

  Vydala Matice cyrilometodějská

  Teologická studie o Panně Marii Spoluvykupitelce, Prostřednici a Přímluvkyni. (ve světle magisteria)

  Kniha vyšla v českém vydání s církevním schválením a s úvodem emeritního papežského teologa několika papežů msgre Luigi kardinála Ciappiho O.P.

  Pax

  Jan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *