Návštěva kardinála Burkea v ČR

Kardinál Burke

Příští týden navštíví ČR J. Em. Raymond Leo kardinál Burke, patron Maltézského řádu a člen Kongregace pro svatořečení. V minulosti byl mimo jiné biskupem La Crosse, arcibiskupem St. Louis a prefektem Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury.

V dnešní době těžké krize a obrovských zmatků, podporovaných a šířených i z nejvyšších pater hierarchie, patří mezi nejznámější a nejhlasitější obhájce katolického učení a šiřitele tradiční liturgie. Dlouhodobě aktivně podporuje pro-life hnutí.

Zde je stručný přehled veřejně přístupných položek jeho programu. Všechny Mše sv. v něm uvedené budou slouženy podle misálu z roku 1962. Účast vřele doporučuji.

12. říjen, středa

9:00pontifikální Mše svatá v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve vyšebrodském klášteře

14:30přednáška Setrvat v pravdě Kristově: manželství, přirozený zákon a nauka Církve, kterou na pozvání biskupství českobudějovického a Teologické fakulty JU přednese v Aule Jihočeské univerzity (Studentská 1410/23 – tzv. Bobík), České Budějovice)

13. říjen, čtvrtek

10:00přednáška Evangelium života a nová evangelizace, kterou přednese na konferenci Nejmenší z nás (Aula A203 Fakulty stavební VUT, Veveří 331/95, Brno; registrace na nejmensiznas.cz) – vaši přítomnost si ovšem zaslouží celá konference, která poběží celý den (9:00-18:00, viz program).

14. říjen, pátek

7:00tichá Mše svatá v bazilice Nanebevzetí Panny Marie (Augustiniánské opatství na Starém Brně, Mendlovo nám. 1, Brno)

Peter Kwasniewski

18:00prezentace českého překladu knihy Petera Kwasniewského Povstávání z prachu: Tradiční liturgie a obnova Církve, kterou kardinál uvede společně s autorem (Knihovna Strahovského kláštera, Strahovské nádvoří 1/132, Praha; registrace na hesperion.cz)

15. říjen, sobota

10:00pontifikální Mše svatá v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Královské kanonii premonstrátů na Strahově (Strahovské nádvoří 1/132, Praha)

Oficiální stránky návštěvy naleznete ZDE.

DaH se budou snažit o průběhu návštěvy informovat. Pokud by někdo měl zájem přispět reportáží či komentářem, neváhejte – bude-li to k přečtení, tak to zveřejním.

Ignác Pospíšil

16 Responses to Návštěva kardinála Burkea v ČR

 1. Tomáš napsal:

  S. Pie X. ora pro nobis.

 2. Tomáš napsal:

  Jistě by bylo dobré provázet J. Em. modlitbou Svatého Růžence, aby jeho cesta a práce přinesla povzbuzení mnoha duším věrným katolické víře.

  Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis.

  • Lucie Cekotová napsal:

   Doprovodný tým pana kardinála tímto děkuje všem, kdo se za návštěvu modlili. Bylo to znát, třeba když se pokazilo jedno z doprovodných aut, nebo když na poslední chvíli onemocněl jeden z domluvených (a vyškolených) ministantů. Nic z toho návštěvu nijak nepoznamenalo. Ti, kdo se modlili, pro to možná udělali nejvíc.

 3. Lucie Cekotová napsal:

  Setkáváte-li se s (nepodloženou) kritikou užívání cappy magny jakožto nepřístojného „triumfalismu“ a máte pocit, že by se hodily nějaké argumenty, tady je k tomu dobrý článek:http://hesperion.cz/

 4. […] akcí připomínám především návštěvu kardinála Burkea (st 12. – so 15.; program ZDE), konferenci Nejmenší z nás… (čt 13.) a druhé kolo senátních voleb (pá 14. a so […]

 5. Tomáš napsal:

  Jakpak se asi J. Em. u nás daří…?
  Ave Maria…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *