Akce v září 2016

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během září 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo prostých dnů v případném oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR. Akce FSSPX si prosím najděte na jejich stránkách.

3. září, Berounsko – tradiční pouť Orla na Tetín. Začátek v 10:00 u sochy sv. Jana Nepomuckého na Husově nám. v Berouně, poté poutní procesí do Tetína (3,5 km). V kostele sv. Ludmily na Tetíně začne v 11:30 Mše sv. podle misálu z roku 1962. Více ZDE.

6. září, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

7. září, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30, podrobnosti ZDE.

8. září, Znojmo – proběhne Pochod pro život – Znojmo 2016. Začátek v 16:30 na náměstí TGM u sloupu Panny Marie, více na facebookové stránce události.

10. září, Marianka (Slovensko) – v rámci výroční pouti v Marianke (9.11. září) bude v bazilice v sobotu ve 13:00 sloužena i Mše svatá podle misálu z roku 1962.

11. září, Vrbno u Mělníka – poutní Mše svatá v kostele Povýšení sv. Kříže začne v 17:30, celebruje P. Jakub Zentner FSSP.

16.18. září, ČR – ČR navštíví Mons. Athanasius Schneider, pomocný biskup z Astany. Program ZDE17. září bude při této příležitosti udílet svátost biřmování (více ZDE).

20. září, Zubří (okres Vsetín) – v kostele sv. Kateřiny Alexandrijské bude sloužit Mši sv. podle misálu z roku 1962 R.D. Pavel Hödl. Začátek v 7:10.

24. září, Mělník – proběhne další mělnický pochod pro život. Začátek jako obvykle v 10:00 na náměstí Míru, více ZDE.

24. září, Horní Dvořiště – v kostele sv. Michaela bude sloužena poutní Mše svatá ke cti sv. Michaela Archanděla. Začátek v 15:00.

27. září, Rudoltice – tradiční mše svatá v kostele sv. apoštolů Petra a Pavla, začátek v 17:00. Od 16:30 růženec. Zdroj ZDE.

28. září – slavíme svátek sv. Václava, knížete a patrona země české. Seznam tradiční liturgie k dispozici ZDE.

28. září, Stará Boleslav – při Národní svatováclavské pouti do Staré Boleslavi bude v bazilice sv. Václava u oltáře na místě mučednické smrti sv. Václava v severní lodi baziliky sloužena staroslověnská Mše sv. podle misálu z roku 1962. Začátek v cca 12:00 (po skončení Mše sv. na náměstí, resp. po přenesení lebky sv. Václava do krypty baziliky). Celebrantem bude P. Jakub Zentner FSSP. Po Mši sv. bude možné přijmout novokněžské požehnání a uctít ostatky sv. Václava v kryptě svatováclavské baziliky. Ve 14.00 je možno se účastnit modlitby za národ v bazilice Nanebevzetí Panny Marie.

28. září, Rabštejn nad Střelou – Orel župa Svatováclavská a farnost Žlutice pořádají pouť s procesím a slavnou asistovanou Mší svatou. Procesí vychází od Lorety v 15:30, Mše svatá v kostele Panny Marie Sedmibolestné začne v 16:00.

29. září – slavíme svátek sv. Michaela Archanděla. Seznam tradiční liturgie k dispozici ZDE.

Ignác Pospíšil

Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění na publikaci takovýchto seznamů na DaH, požádejte o to na adrese cinik@centrum.cz .

6 Responses to Akce v září 2016

 1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celé září naleznete ZDE. […]

 2. Pax Jan - pater Radim Valík OSB - mše svaté v Praze - září 2016 napsal:

  Pater Radim Valík OSB slouží denně mše svaté klasického latinského ritu v klášteře sv. Markéty v Praze-Břevnově od 7:25 mimo neděli -(v neděli je mše sv. v 8:30)-. Z Prahy odjíždí, dle informací, až dne 18. září. Eventuální upřesnění je možné přímo dotazem u něj.

  Pax

  Jan

 3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celé září naleznete ZDE. […]

 4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celé září naleznete ZDE. […]

 5. Pavel napsal:

  PŘEDNÁŠKA: Krvavé pronásledování katolíků během posledních 200 let

  Una Voce ČR srdečně zve na přednášku „Krvavé pronásledování katolíků během posledních 200 let“.
  Přednáší: PhDr. Radomír Malý, katolický historik a publicista
  Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 29. září 2016 v 17 hod. v kapitulní sínu v klášteře minoritů v Brně, ul. Minoritská 1.

  Zdroj: http://una-voce.cz/prednaska-krvave-pronasledovani-katoliku-behem-poslednich-200-let

 6. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celé září naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *