Akce v červenci 2016

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během července 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo dnů v oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR. Akce a liturgie FSSPX si prosím najděte na jejich stránkách.

1. červenec – slavíme svátek Nejdrahocennější Krve Páně. Seznam bohoslužeb je k dispozici ZDE.

2. červenec, Heimenkirch (Bavorsko) – kněžské svěcení Jakuba Zentnera FSSP. Světitelem bude arcibiskup Guido Pozzo, začátek v 9 hodin.

2. červenec, Česká Třebová – pouť mariánského růžencového bratrstva. Mše svatá v kapli Panny Marie na Horách začne ve 14:00. Více ZDE.

4. červenec, Svatá Hora u Příbrami – primice P. Jakuba Zentnera FSSP v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře u Příbrami, začátek v 15:00 (ve staroslověnštině).

5. červenec – slavíme svátek sv. Cyrila a Metoděje, apoštolů slovanských. Seznam tradičních liturgií bude k dispozici.

5. červenec, Zlín – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná modlitba sv. růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi.

6. červenec, Libochovice – primice P. Jakuba Zentnera FSSP v kostele Všech svatých v Libochovicích, začátek v 10:30.

6. červenec, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30, podrobnosti ZDE.

10.16. červenec, Vyšší Brod – ve vyšebrodském klášteře proběhne pod vedením P. Jana Franty duchovní cvičení pro rodiny a zasvěcení rodin Panně Marii. Denně tradiční Mše svatá, dvě přednášky a růženec (či jiná) pobožnost. Vítány jsou především rodiny a manželé. Přihlásit se je třeba do 20. června, podrobnosti ZDE.

10.17. červenec, Lukov u ZnojmaFSSP a Una Voce Česká republika pořádají pro mládež od 17 do 30 let TradyCamp aneb Pobytí v Podyjí. Podrobnosti ZDE.

16.24. červenec, ÚsteckoFSSP a Katolická farní kolatura Štětí nad Labem pořádají tábory pro děti ve věkových kategoriích 7-13 a 14-17 let. Děti je třeba přihlásit do konce června 2016. Podrobnosti ZDE a ZDE.

20.24. červenec, Košice – Letná univerzita, denne tradičná sv. omša, posvätné ofícium, na záver pontifikálna sv. omša, celebruje J. Ex. Athanasius Schneider. Program prednášok ZDE.

23. červenec, Branišov u Kdyně – poutní Mše svatá ku příležitosti 6. výročí vysvěcení kaple bl. Karla Rakouského, začátek v 16:00.

24. červenec, Praha-Stodůlky – v kapli Nalezení sv. Kříže bude sloužit Mši sv. otec Martin Fuchs, jeden z tzv. kněží odporu. Začátek v 17:00, podrobnosti ZDE.

30. červenec, Mělník – proběhne další mělnický pochod pro život. Začátek jako obvykle v 10:00 na náměstí Míru, více ZDE.

Ignác Pospíšil

Přejete-li si dostávat e-mailem upozornění na publikaci takovýchto seznamů na DaH, požádejte o to na adrese cinik@centrum.cz .

8 Responses to Akce v červenci 2016

 1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červen 2016 naleznete ZDE, na červenec ZDE. […]

 2. Pavel napsal:

  20. – 24. července – Košice – Letná univerzita, denne tradičná sv. omša, posvätné ofícium, na záver pontifikálna sv. omša, celebruje J. Ex. Athanasius Schneider. Program prednášok: http://www.templarius.hu/programok/nas-spolocny-ciel-v-duchu-roku-milosrdenstva-v-kosiciach-cezhranicna-letna-univerzita-2617

 3. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červen 2016 naleznete ZDE, na červenec ZDE. […]

 4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červenec naleznete ZDE. […]

 5. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červenec naleznete ZDE. […]

 6. Ignác Pospíšil napsal:

  Doplněno: 23. červenec, Branišov u Kdyně – poutní Mše svatá ku příležitosti 6. výročí vysvěcení kaple bl. Karla Rakouského, začátek v 16:00.

 7. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červenec naleznete ZDE. […]

 8. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý červenec naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *