A proč neznárodnit i Agrofert?

Karla Šlechtová

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová z hnutí Ano 2011 přišla s originálním nápadem – znárodnit všechny státu nepatřící budovy v areálu Pražského hradu. Tedy nejen budovy patřící nejen Církvi, ale i soukromým osobám.

Jistě, u nohsledky bývalého komunisty, poskoka StB a čachráře s dotacemi to zas až tolik nepřekvapí, ale když on ten pán od těch komunistů odešel a nějakou dobu se i snažil předstírat, že s nimi nemá nic společného.

Nehorázná zlodějina, kterou tato dáma plánuje, by měla vyděsit úplně každého. Tady už nejde jen o to, co si pan Babiš a jeho suita nahrabou z dotací, co si nakradou pro sebe. Pokud začnou znárodňovat, pak už je nic nezastaví. Nikdo před nimi nebude v bezpečí, kdykoliv se jim to bude hodit, zlikvidují a okradou kohokoliv. Kromě sebe, samozřejmě, sobě maximálně tak přihrají tučné dotace, či si umetou cestičku vhodnými zákony, likvidujícími jejich konkurenci.

Paní Šlechtová je natolik mimo, že je na adresu Církve schopna mluvit o „žalobách, jimiž se Církev pokouší získat víc, než na co má nárok“ – ačkoliv každý příčetný člověk chápe, že žaloba je jen legitimní prostředek, jak se domoci majetku, na který žalující naopak právo má, jinak je to jen ztráta jeho peněz. Nečekejte od ní, jejího šéfa a její strany žádnou úctu k právu či soukromému majetku. A neuklidňujte se tím, že vy přece nic nemáte. Všichni přece doufáte, že něco mít budete (nebo vaše děti).

No, ale na závěr si přece jen neodpustím malou zlomyslnou otázku: Když už se tu má znárodňovat, tak proč neznárodnit i Agrofert a Čapí hnízdo?

Ignác Pospíšil

27 Responses to A proč neznárodnit i Agrofert?

 1. Ignác Pospíšil napsal:

  Vyšlo i na autorově blogu, kde lze příspěvek podpořit kliknutím (alespoň do té doby, než ho potlačí, což se může stát velice záhy)…

  http://ignacpospisil.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=520067

 2. soplisko napsal:

  Burešův majetek nelze zestátnit, protože tenhle stát Burešovi patří. I sám Ovar se k němu musí lísat, jinak by Bureš zřejmě vytáhnul nějakou tu složtičku a nějaký nezávislý publicista by ji zveřejnil v nějakých nezávislých novinách a investigativci ČT by o ní odvysílali objektivní a vyvážená fakta.

 3. jh napsal:

  Dost trefné, díky.
  Karmu jsem navýšil a přeposílám.

 4. Ignác Pospíšil napsal:

  Zajímavé, pohrůžky zmlácením či smrtí jsem dostával naposledy před lety, když jsem psal na Wikipedii a přel se nad články o holokaustu s neonacisty a nad články o homosexualitě se sodomity. A teď, půl hodiny po napsání tohoto článku, mám další do sbírky… :-)

 5. Berchmans napsal:

  „Budou volby, tak co bysme si nezabrnkali na antiklerikální notečku, bolševičtí burani z místní samosprávy na to slyší. A co že to nedává smysl, však voni se v tom stejně nevyznaj, a aspoň nás tím víc podpoří, jakože máme svázané ruce a co bysme teprve mohli dělat, kdyby nám v tom nebránila ČSSD, která se paktuje s tou hnusnou církví…“

  K výhružkám zmlácení či smrtí blahopřeji, je to důkaz, že Váš článek čtou ti lidé, kteří by jej číst měli. :)

 6. Teofil napsal:

  Blaze tomu kdo nic nemá. .., okrást KHS snad není ani hřích a ani Babíš nemá patent na stěhování hmotného majetku na věčnost

  • Berchmans napsal:

   Okrást kohokoli je hřích.

  • Tomáš napsal:

   To se tolik těšíš pod most? Tak jim taky nabídni domeček. A odkdy je církevní majetek majetkem KHS? Ta ho církvi pouze dočasně spravuje. Sice tam mají ty své stolečky a židličky, ale to nic nedělá.

  • Teofil napsal:

   pánové nechápou že cesty Páně jsou nevyzpytatelné a může zloděje použít k tomu, že se majetek vrátí tam kam má

   • Berchmans napsal:

    Což neznamená, že by zloděj nehřešil.

   • Tomáš napsal:

    Máš velmi bujnou, skoro až přebujelou fantazii, Teofile… Krádež je krádež – tečka.

    • Teofil napsal:

     Jsem rad že jsem vás dostal na spolecnou notu s panem Klecamdou modermistou

     • Tomáš napsal:

      Kdybys líp poslouchal kázání PTS a o. Luďka, nemohl bys psát na DaH takové kraviny, jaké píšeš – i jiní si toho všimli, jak jsi mimo. S Klecandou si mne pleteš? To je mi tě líto. Hluboko klesáš, hochu. Hodně hluboko. Doufám, že to, co píšeš na moji adresu jsi schopen říkat i do očí – těším se zítra večer na to.

  • Jaroslav Klecanda napsal:

   Nenávist dovede zaslepit, zvláště ty, kteří jsou přesvědčeni, jak bystře a daleko vidí.

 7. Dan napsal:

  Ano ovládají „liberálové“
  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová ANO, při jednání státní návštěvě v Jeruzalémě na téma podpory turistického ruchu, kde byla přítomna jak izraelská tak arabská strana:
  „Hovořili jsme o povinných kvótách, že náš postoj k nim je negativní, protože se nedomníváme, že by nám někdo měl diktovat, kolik lidí si vezmeme. Sdělili jsme, že si klidně vezmeme těch lidí víc..“

 8. […] Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová z hnutí Ano 2011 chce znárodnit všechny nestátní budovy v areálu Pražského hradu. Více k této zlodějině ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *