Akce v květnu 2016

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během května 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy (mimo dnů v oktávu) + svátky zvláště významné u nás či pro nás.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR. Akce a liturgie FSSPX si prosím najděte na jejich stránkách.

1. květensvátek sv. Josefa Dělníka.

3. květen, Zlín – pravidelná modlitba sv. růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi začíná v 16.00 před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati.

4. květen, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30 na Mariánském náměstí, podrobnosti ZDE.

5. květen svátek Nanebevstoupení Páně. (Seznam dostupných tradičních liturgií je k dispozici ZDE).

7. květen, Gestratz (Bavorsko) – v kostele sv. Havla (St. Gallus Kirche) přijmou z rukou arcibiskupa Françoise Bacquého jáhenské svěcení bohoslovci Kněžského bratrstva sv. Petra Alois Nešpor a Štěpán Šrubař. Více informací ZDE.

8. květen – oslavy výročí osvobození a konce druhé světové války v Evropě (státní svátek) a Den matek.

12. květen – v Praze slaví výročí posvěcení svatovítské katedrály.

15. květenHod Boží svatodušní. OSN slaví Mezinárodní den rodiny.

22. květensvátek Nejsvětější Trojice.

22. květen, Olomouc – pouť Modliteb za nejmenší. Začátek v ulici V Lipkách v 9:45. Mši sv. (NOM) bude v bazilice Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku sloužit Mons. Josef Hrdlička, pomocný biskup olomoucký. Více ZDE.

23. květen – v Brně se slaví výročí posvěcení katedrály sv. Petra a Pavla (přesun z 21. května)

26. květenslavnost Božího Těla. Seznam dostupných liturgií bude k dispozici okolo pondělí 23. května.

28. květen, Příbramsko – Orel župa Svatováclavská pořádá pouť k Panně Marii Svatohorské na Svatou Horu u Příbramy. Sraz poutníků u kostela sv. Jakuba na náměstí TGM ve Příbrami v 10.00 hod. Následuje poutní procesí na Svatou Horu a tam v 11:30 začne slavná asistovaná Mše sv. podle misálu z r. 1962. Následovat bude uctění Panny Marie Svatohorské a svěcení orelského praporu. Ve 13:00 přijde čas na individuální pohoštění, v 15:00 vše zakončí pobožnost křížové cesty v ambitech Svaté Hory a svátostné požehnání v bazilice.

28. květen, Mělník – proběhne další mělnický pochod pro život. Začátek jako obvykle v 10:00 na náměstí Míru, více ZDE.

29. květen, Karlovy Vary – proběhne další karlovarský pochod pro život. Trvání 15:00 až 16:30, začátek na ul. T. G. Masaryka, více ZDE.

30. květen – svátek sv. Zdislavy z Lemberka, hlavní patronky litoměřické diecéze.

Ignác Pospíšil

8 Responses to Akce v květnu 2016

 1. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý květen 2016 naleznete ZDE. […]

 2. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý květen 2016 naleznete ZDE. […]

 3. 21 . května - pouť za obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze napsal:

  21. května – pouť za obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, s obrazem Panny Marie Rynecké-Palladiem Evropy,

  http://www.marianskysloup.cz/clanky/aktuality/marianska-pout-prahou-2016.html

  Pořadatelé prosí o velkou účast.

  K tématu též zde:
  http://www.maticecm.cz/index.php?act=periodika&per=1&pact=4&idpa=23f4119486e26c2ba52de32ccc0d832

  čas. Světlo 17/2016, str. 6, 7

  Pax

  Jan

 4. Pavel napsal:

  Mše sv. v Praze na Svatodušní pondělí 16. května 2016:
  Žižkov – kostel sv. Rocha v 18:00. Celebruje R. D. Antonín Ježek.
  Smíchov – kostel Zvěstování Panně Marii (sv. Gabriela) v 19:00. Celebruje R. D. František Řezáč.

 5. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý květen 2016 naleznete ZDE. […]

 6. Pavel napsal:

  V úterý 24.5. bude mimořádně sloužena mše sv. v kostele sv. Bartoloměje v Dlouhé Loučce u Uničova (arcidiecéze olomoucká) na úmysl za zemřelého italského kardinála Mons. Giovanni Coppu. Začátek přibližně v 7:30.

 7. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý květen 2016 naleznete ZDE. […]

 8. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý květen 2016 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *