Matka Angelica: Mám až po krk vaší liberální církve!

Matka Angelica

Na Hod Boží Velikonoční zemřela ve věku 92 let v Hanceville v USA ve Státě Alabama Matka Angelica (1923-2016), zakladatelka katolické televizní stanice  EWTN.  Byla známá svým humorem a přátelským, vstřícným tónem vůči každému.

Pocházela z velmi chudobných poměrů italských přistěhovalců, otec její matku opustil a rozvedl se s ní kvůli mladší ženě, ona jako malé dítě poznala, co je to hlad. Stala se řeholnici-klariskou. V Hanceville v sídle svého kláštera zahájila v tamní garáži r. 1981 první vysílání televize s výrazně katolickou orientací, zaměřenou na katecheze, informace z katolického světa, přenos bohoslužeb a boj na obranu nenarozeného života.

Začínala s téměř nulovým finančním základem, záhy se ale snesly milodary z USA i z celého světa, takže dnes je EWTN světově rozšířeným médiem. R. 1993 sestra Angelica v jednom vysílání odložila svoji typickou vlídnost a vystoupila s ostrým útokem proti vnitrocírkevním liberálům:

„Mám až po krk vaší liberální církve,“ – řekla a neúprosně vypočítala hříchy několika posledních desetiletí, které vedly k rozmělnění a zničení víry. „Vždyť nemáte Boha, nemáte dogmata, nemáte nauku a neuznáváte žádné autority“ – pranýřovala tehdy Matka Angelica církevní modernisty. Podle jejího názoru nedostatek duchovnosti byl příčinou, že USA se staly pohanskou zemí.

Vyšlo na Pch24.pl 1.4.2016

Překlad:  R. Malý

Poznámky:

Více k v článku zmíněnému proslovu Matky Angelicy anglicky ZDE.

Obrázek a odkazy doplnil Ignác Pospíšil

7 Responses to Matka Angelica: Mám až po krk vaší liberální církve!

 1. renda napsal:

  Škoda , že to není celé.

  • Tomáš napsal:

   Pravda. Pro nás neznalé englicky je jen Google Translator. :-( Nechtěli by pan dr. Malý nebo pí Cekotová tento článek překladem rozšířit?

 2. František napsal:

  To nie je prvoaprílový žart?

 3. Markus napsal:

  Pripájam sa k Matke Angelice, aj ja mam uz po krk toho diabolského liberalizmu a modernizmu, ekumenizmu, a vsemozných dialogov s diabolským islamom a pohanskými kultami.
  Preto sa pýtam: Kde Jezis Kristus a apostoli hlásali medzinabozenské dialogy, nabozenské slobody, ekumenizmus? Kde?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *