Akce v únoru 2016

Toto je průběžně aktualizovaný seznam vzdělávacích, tradičně katolických a pro-life akcí, které mají proběhnout v ČR a na Slovensku během února 2016. Zahrnuje i výslovná upozornění na svátky I. třídy + svátky zvláště významné u nás či pro nás. Měsíc začíná v době předpostní a popeleční středou (10. 2.) přechází do doby postní.

Není v mých silách vytvořit tento seznam sám, proto prosím o pomoc. Pokud máte či později získáte informace o nějaké další akci, o níž si myslíte, že by sem patřila, můžete na ni upozornit zde pod příspěvkem v diskusi nebo mailem (duseahvezdy@centrum.cz), rád seznam doplním.

Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií v ČR naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Seznam tradičních liturgií sloužených v lednu na Slovensku, naleznete ZDE. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPuLigy pár páru či Hnutí Pro život ČR.

2. únor – slavíme Hromnice. Seznam tradičních liturgií sloužených v tento den naleznete ZDE.

2. únor, Zlín – pravidelná modlitba sv. růžence za nenarozené děti a obnovení kultury života v naší zemi začíná v 16:00 před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati.

3. únor, Praha – další pražský pro-life pochod Odvahu k životu. Začátek v 16:30 na Mariánském náměstí, podrobnosti ZDE.

8. únor, Krakov (Polsko)kardinál Burke bude sloužit pontifikální Mši svatou v kostele sv. Petra a Pavla, začátek v 19:00. Více na polských stránkách FSSP.

10. únor – je popeleční středa, den přísného postu, kterým začíná doba postní. Seznam tradičních liturgií sloužených v tento den naleznete ZDE.

10. únor, BrnoCENAP pořádá u příležitosti Národního týdne manželství diskusní setkání na téma Dokud nás smrt nerozdělí. Jde to vůbec?. Začátek v 16:00, podrobnosti ZDE.

11. únor, Ostrava-Zábřeh – PhDr. Radomír Malý přednese přednášku na téma Bílá a sporná místa církevních dějin. Centrum pro rodinu (Syllabova 1169/19), začátek v 18:00.

15. únor, Praha-Žižkov – tradiční mše sv. v kostele sv. Rocha v 18:00. Celebruje P. Antonín Ježek.

24. únor, Brno – proběhne lokální pochod pro život. Začátek v 17:00 na křižovatce ulic Bašty a Masarykova, podrobnosti ZDE.

27. únor, Mělník – proběhne místní mutace pochodu Odvahu k životu, začátek v 10:00 na náměstí Míru, více ZDE.

 

Ignác Pospíšil

5 Responses to Akce v únoru 2016

  1. Pavel napsal:

    15. únor, Praha-Žižkov – tradiční mše sv. v kostele sv. Rocha v 18:00. Celebruje Antonín Ježek

  2. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý únor 2015 naleznete ZDE. […]

  3. Pavel napsal:

    8. únor, Krakov (Polsko) – ponitifikální mše svatá kard. Burkea v kostele sv. Petra a Pavla v 19:00. Zdroj: http://www.fssp.pl/articles/781

  4. […] Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP, Liga pár páru. Přehled nejvýznamnějších akcí na celý únor 2015 naleznete ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *