Tradiční liturgie na Oktáv Narození Páně 2016

Zde je průběžně doplňovaný seznam tradičních bohoslužeb sloužených o Oktávu Narození Páně, resp. o svátku Obřezání Páně (tj. 1. ledna) 2016 na území ČR a Slovenska.

Vytvářím ho z vlastní iniciativy jako službu pro čtenáře, kteří by si přáli oslavit tento svátek tradiční liturgií. Není v mých silách pořídit tento seznam sám, proto neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád to do seznamu doplním.

Seznam bohoslužeb v ČR detailně dělím dle diecézí. Ty však jsou použity jako územně popisný prvek, nikoliv institucionální, takže jsou tam pod nimi uvedeny i bohoslužby organizované a sloužené na jejich území i mimo diecézní a oficiální struktury (tj. např. veřejnosti přístupné bohoslužby řeholních komunit). Případní zájemci o bohoslužby u FSSPX nechť si je vyhledají sami na patřičných stránkách.

Česká církevní provincie

Arcidiecéze pražská

Praha – Břevnov, klášter sv. Markéty a sv. Vojtěcha – Mše sv. začne přibližně mezi 8:30 a 9:00 v kapitulní síni kláštera. Slouží P. Radim Valík, OSB.

Praha – Smíchov, kostel Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) – Mše svatá od 17:00, růženec a svatá zpověď od 16:30. Celebruje P. doc. Stanislav Přibyl.

Diecéze českobudějovická

Vyšší Brodvyšebrodský klášter (O.Cist.) – v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie bude sloužena  slavná Mše sv. chorální (10:00). Více informací ZDE.

Diecéze královéhradecká

Hronov, kostel Všech svatých – Mše svatá (17:00). Zdroj ZDE.

Diecéze litoměřická

Kovářská, kostel sv. Michaela – Mše svatá (9:30). Zdroj ZDE.

Vejprty, kostel Všech svatých – Mše svatá (11:00). Zdroj ZDE.

Štětí nad Labem, kostel sv. Šimona a Judy – Mše svatá (14:00). Zdroj ZDE.

Diecéze plzeňská

Plzeň, dominikánský kostel Panny Marie Růžencové – Mše svatá (10:30), Výstav, litanie k Srdci Páně, zásvětná modlitba a požehnání. Celebruje P. Antonín Damián Nohejl IIIOP. Další informace ZDE.

Moravská církevní provincie

Arcidiecéze olomoucká

Kostelany nad Moravou, kostel sv. Floriána – Mše sv. (7:10), zdroj ZDE.

Diecéze brněnská

Brno, kostel sv. Michala – Mše sv. (15:00).

Řeznovice u Ivančic, kostel sv. Petra a Pavla – Mše sv. (9:00). Zdroj ZDE.

Diecéze ostravsko-opavská

 

Slovensko

Východoslovenská provincie

 

Západoslovenská provincie

Bratislava – Vrakuňa, kaple – sv. omša o 16:00. Info ZDE.

Malý Kiar – sv. omša v 9:15. Info ZDE.

Ignác Pospíšil

10 Responses to Tradiční liturgie na Oktáv Narození Páně 2016

 1. […] Seznam tradičních liturgií sloužených v tento den na území ČR a SR naleznete zavčas ZDE. Začíná nový občanský […]

 2. Pax Jan - mše sv. u sv. Markéty napsal:

  Pater Radim Valík OSB přijel do Čech na vánoční období. Měl by sloužit (snad) denně (vyjma nedělí(??) mši svatou klasického („tradičního“) ritu asi do 10. ledna v Praze u sv. Markéty v Břevnově vždy od cca 7:30 ráno. Protože informace je velmi nejistá a a neověřená, prosím o event. upřesnění.

  Požehnaný svatý rok 2015 přeje

  Jan

  • Pax Jan - upřesnění napsal:

   Kromě nedělí -(kdy je mše sv. podle zde uvedeného času) – bude každý den do 9. 1. 2016 sloužena otcem Valíkem OSB vždy od 7:30 u sv. Markéty. V případě nejasností se lze obrátit přímo na něj.
   ….
   Druhé upřesnění:)))

   Přeji do sv. roku 2 0 1 6 :)

   Jan

   • Pax Jan - upřesnění - doplněk napsal:

    ..a samozřejmě o svátku na prvního ledna :) 8:30 (je to zasvěcený svátek)

 3. Pax Jan - mše sv. u sv. Markéty - oprava napsal:

  Oprava: 2016 samozřejmě:)

 4. […] Dlouhodobější seznam akcí a seznam pravidelně sloužených tradičních liturgií naleznete na stránce Aktualit na Katopedii. Další bohulibé a užitečné vzdělávací akce naleznete např. na stránkách CENAPu či Ligy pár páru.1. leden – slavíme Oktáv Narození Páně (resp. svátek Obřezání Páně). Seznam tradičních liturgií sloužených tento den na území ČR a SR naleznete ZDE. […]

 5. Pavel napsal:

  Arcidiecéze pražská

  Praha – Smíchov, kostel Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) – Mše svatá (17:00), růženec a možnost sv. zpovědi od 16:30. Slouží doc. JUDr. Stanislav Přibyl, Ph.D., JCD.

  Praha – Břevnov, klášter sv. Markéty a sv. Vojtěcha – Mše sv. začne přibližně mezi 8:30 a 9:00 v kapitulní síni kláštera. Slouží Radim Valík, OSB.

 6. Pavel napsal:

  Diecéze královehradecká

  Zálesní Lhota, kostel sv. Jana Nepomuckého – mše sv. v 0:00 Zdroj: http://farnost.studenec.cz/?q=farnost/z-deni-ve-farnosti/ohlasky-4-adventniho-tydne-konce-kalendarniho-roku-2015

 7. MichalD napsal:

  Brno, kostel sv. Michala 15:00

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *