Rozhlédnutí 2015/11/02

Sv. Martin z Tours

Vítám vás u dalšího rozhlédnutí, i když poněkud opožděného a superstručnělého. Dnes slavíme posvěcení arcibaziliky Nejsvětějšího Spasitele (tzv. lateránské baziliky). Týden otevřela neděle 5., která přebývá po Zjevení Páně.

Nejvýznamnější dny, svátky a památky týdne: sv. Martin z Tours (st 11.), sv. Benedikt a druhové (čt 12.) Příští týden otevře neděle 6., která přebývá po Zjevení Páně, o níž si zároveň připomínáme sv. Alberta Velikého, biskupa a učitele Církve.

V so 14. bude P. Anselm Pavel Kříž O.Prem. v kostele sv. Martina v Horní Vidími celebrovat poutní svatomartinskou Mši sv. podle Misálu z roku 1962, v ne 15. bude P. Martin Fuchs sloužit Mši svatou v kapli Nalezení sv. Kříže v Praze Stodůlkách. Více informací ZDE.

Další stránky informující o užitečných přednáškách, počinech a akcích: HPŽ ČR, CENAP. Přehled akcí na celý listopad 2015 naleznete ZDE.

Zpravodajství

Řadu odkazů a zpráv naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice.

Odkazy

Řadu odkazů naleznete na facebookových stránkách Duše a hvězdy a Akce Život a ve facebookové skupině Křesťané a křesťanská témata ve společnosti a politice. Samotné uvedení odkazu v seznamu neznamená, že autor tohoto přehledu souhlasí s jeho obsahem či vyzněním, ale jen a pouze že se vyplatí si ho přečíst. I třeba jako odstrašující příklad.

Stálice českého a slovenského tradičně katolického internetu (tj. stránky, které se vyplatí průběžně sledovat, protože jsou kvalitní a pravidelně nabízejí něco nového): Krása liturgieLumen de LumineREX!, Dielňa sv. Josefa a Kompas tradice. Další tradičně katolické stránky naleznete ZDE. Z cizojazyčných stránek doporučuji především: LifeSiteNews.com a Rorate Caeli.

Ignác Pospíšil

 

 

One Response to Rozhlédnutí 2015/11/02

  1. Pavel napsal:

    Neděle 15. listopadu – Svatootmarská pouť v Hoštce. Začátek tradiční mše sv. v 14:00 v kostele sv. Otmara. Zdroj: http://www.rkc-stetsko.tode.cz/tradicni-pout-v-kostele-sv-otmara-v-hostce/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *