Vzpomínka na nenarozené 2015

Druhého listopadu, kdy slavíme památku Všech věrných zemřelých, je zároveň hnutím pro-life držena „Vzpomínka na nenarozené„. V ČR byl tento zvyk poprvé zaznamenán v roce 2009, kdy se k nám rozšířil ze Slovenska, a od té doby se k němu hlásí každoročně stovky lidí.

V rámci Vzpomínky na nenarozené zapalujeme večer svíčky na památku dětí povražděných při potratech a modlíme se za obrácení a lítost těch, kteří je k této smrti odsoudili. Rovněž se modlíme za nenarozené děti, kterým těmto osud hrozí. A také za matky, které potrat zvažují, aby odolaly pokušení a svodům zlého a zachovaly se správně. A za všechny, kdo se podílejí na potratech, od lékařů po politiky, aby si uvědomili hrůznost a zločinnost svého jednání, obrátili se a napravili se.

Vzpomínka na nenarozené nevyžaduje žádné shromáždění, je možno se jí zúčastnit i doma či v práci. Obvykle ve facebookových oznámeních orientačně stanovuji dobu pro ni na cca 20-22 hodin, protože je jen dobré, pokud se naše modlitby v čase setkají, nicméně není to závazný čas, komu to nevyhovuje, může se pomodlit a zapálit svíčku i dříve či později.

V zemích, kde je Vzpomínka na nenarozené více zavedena, ji doprovázejí četné pro-life shromáždění a akce, v ČR je to zatím hudba budoucnosti, byť se to může snadno změnit (a třeba už vy teď to můžete změnit, když se např. dohodnete, že se s kamarády půjdete společně pomodlit do kostela nebo před nemocnici, kde se potraty provádějí). Na Slovensku pořádá (s podporou KBS) podstatně velkoryseji pojatou akci Sviečka za nenarodené deti organizace Fórum života: oznámení, že hledá dobrovolníky, kteří by s akcí pomohli, naleznete ZDE, facebookovou stránku akce ZDE.

K české Vzpomínce na nenarozené se lze veřejně přihlásit na této facebookové stránce. Tak tedy těším se na to, že večer v pondělí 2. listopadu se budeme všichni modlit…

Ignác Pospíšil

One Response to Vzpomínka na nenarozené 2015

  1. Pavel napsal:

    Drobná oprava: „večer v sobotu 2. listopadu“ – 2. listopad 2015 připadá na pondělí, nikoli na sobotu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *