Tradiční liturgie o Narození sv. Jana Křtitele

Sv. Jan Křtitel s Ježíškem

Zde je průběžně doplňovaný seznam tradičních bohoslužeb sloužených tento rok o Narození sv. Jana Křtitele (tj. ve středu 24. června) 2015 na území ČR a Slovenska.

Není v mých silách pořídit tento seznam sám, proto neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád to do seznamu doplním.

Seznam bohoslužeb v ČR detailně dělím dle diecézí. Ty však jsou použity jako územně popisný prvek, nikoliv institucionální, takže jsou tam pod nimi uvedeny i bohoslužby organizované a sloužené na jejich území i mimo diecézní a oficiální struktury (tj. např. veřejnosti přístupné bohoslužby řeholních komunit). Pořadí Mší svatých (resp. liturgií) v rámci jedné kategorie určuje v prvé řadě čas jejich začátku.

Zájemci o bohoslužby u FSSPX nechť si je vyhledají sami na patřičných stránkách – po všech těch zkušenostech, které mám s vystupováním otce Stritzka a jeho nejvěrnějších, mi už svědomí nedovolí je zde inzerovat.

Česká církevní provincie

Arcidiecéze pražská

 

Diecéze českobudějovická

Vyšší Brodvyšebrodský klášter (O.Cist.) – Mše svatá dle misálu z roku 1962 v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie začíná patrně v 6:45, celebruje P. Justin Berka O.Cist., převor kláštera. Další informace ZDE.

Diecéze královéhradecká

 

Diecéze litoměřická

 

Diecéze plzeňská

Plzeň, dominikánský kostel Panny Marie Růžencové – Mše svatá začíná v 16:15. Celebruje P. Antonín Damián Nohejl IIIOP. Další informace ZDE.

Moravská církevní provincie

Arcidiecéze olomoucká

Kostelany nad Moravou, kostel sv. Floriána – Mše svatá od 18:00. Celebruje P. Jan Franta, cand. FSSP.

Diecéze brněnská

Horní Újezd (okr. Třebíč), kostel sv. Petra a Pavla – 18:00 růženec, Mše svatá od 18:30. Celebruje R.D. Vlastimil Vojtěch Protivínský. Zdroj informací ZDE.

Diecéze ostravsko-opavská

 

Slovensko

Východoslovenská provincie

 

Západoslovenská provincie

 

Ignác Pospíšil

10 Responses to Tradiční liturgie o Narození sv. Jana Křtitele

 1. […] 24. červen – svátek Narození sv. Jana Křtitele. Seznam tradičních liturgií v ČR a na Slovensku v tento den naleznete ZDE. […]

 2. […] sv. Jana Křtitele. Seznam tradičních liturgií v ČR a na Slovensku v tento den naleznete ZDE. Před 65 lety ct. Pius XII. svatořečil Marii Goretti (1890-1902). Proběhne další […]

 3. Pavol napsal:

  Slovensko

  Košice – Kostol Najsvätejšej Trojice – sv. omša o 16:30
  Informácie: http://honneurs.free.fr/Wikini/wakka.php?wiki=SlovaquiE

  • Pavol napsal:

   Šlo by to i doplnit do seznamu?

   • Pavol napsal:

    Srdečně děkuji za NEdoplnění informací. Nevím z jakého důvodu píše šéfredaktor tohto periodika „neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád to do seznamu doplním“.

    • Ignác Pospíšil napsal:

     Šéfredaktor někdy prostě nestíhá doplňovat… I tak je dobře, že to bylo alespoň v diskusi…

 4. Stasi napsal:

  Když ti svědomí nedovolí, proč je inzeruješ v odkazech?
  Ostatně jedině dobře, dávat slušné do této neslušné web-žumpy se opravdu nehodí.

 5. Pavol napsal:

  Zajímavé, že šéfredaktor jednočlenné redakce dokáže schvalovat komentáře, ale doplnit nestíhá

 6. Josef napsal:

  Brno – kostel sv Michaela, Dominikánské náměstí, mše sv každou neděli v 15 hod, slouží P. Josef Beneš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *