Tradiční liturgie o Božím Těle 2015

Průvod Božího Těla

Zde je průběžně doplňovaný seznam tradičních bohoslužeb sloužených tento rok o Božím Těle (tj. ve čtvrtek 4. června) 2015 na území ČR a Slovenska.

Není v mých silách pořídit tento seznam sám, proto neváhejte pomoci a pokud víte o nějaké neuvedené liturgii, všimnete si nějaké chyby či vás napadá nějaká doplňující informace k uvedené bohoslužbě, prosím, upozorněte na ni v diskusi pod článkem, rád to do seznamu doplním.

Seznam bohoslužeb v ČR detailně dělím dle diecézí. Ty však jsou použity jako územně popisný prvek, nikoliv institucionální, takže jsou tam pod nimi uvedeny i bohoslužby organizované a sloužené na jejich území i mimo diecézní a oficiální struktury (tj. veřejnosti přístupné bohoslužby řeholních komunit a bohoslužby FSSPX). Pořadí Mší svatých (resp. liturgií) v rámci jedné kategorie určuje v prvé řadě čas jejich začátku.

Česká církevní provincie

Arcidiecéze pražská

Diecéze českobudějovická

Vyšší Brod, vyšebrodský klášter (O.Cist.) – Mše svatá dle misálu z roku 1962 v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie začíná v 10:00, celebruje P. Justin Berka O.Cist., převor kláštera. Po Mši svaté průvod křížovou chodbou i se svátostným požehnáním. Další informace ZDE.

Diecéze královéhradecká

 

Diecéze litoměřická

Štětí nad Labem, kostel sv. Šimona a Judy – Mše svatá od 8:00, celebruje P. Anselm Pavel Kříž O.Praem. Zdroj informací ZDE.
Vejprty, kostel Všech svatých – adorace 9:00-17:00 (možnost zpovědi 9:00-9:30 a 16:30-16:50), od 17:00 Mše svatá před vystavenou Nejsvětější svátostí. Poté průvod kostelem ke čtyřem oltářům. Celebruje R.D. Šimon Polívka. Zdroj informací ZDE.

Diecéze plzeňská

Plzeň, dominikánský kostel Panny Marie Růžencové – Mše svatá začíná v 16:00. Celebruje P. Antonín Damián Nohejl IIIOP. Další informace ZDE.

Moravská církevní provincie

Arcidiecéze olomoucká

 

Diecéze brněnská

Brno-Černovice, kaple Královny posvátného růžence (FSSPX) – oslavy Božího Těla začínají v 10:00. Další informace ZDE.

Horní Újezd (okr. Třebíč), kostel sv. Petra a Pavla – 18:00 růženec, Mše svatá od 18:30. Celebruje R.D. Vlastimil Vojtěch Protivínský. Zdroj informací ZDE + pod příspěvkem.

Diecéze ostravsko-opavská

Frýdek, kostel sv. Jošta – Mše svatá začíná v 18:00. Celebruje P. Marcel Tesarčík.

Slovensko

Východoslovenská provincie

 

Západoslovenská provincie

Galanta, Kostol sv. Štefana kráľa – latinsko-maďarská Mše svatá začíná v 6:00. Poté celodenní adorace. Zdroj informací ZDE.

Ignác Pospíšil

4 Responses to Tradiční liturgie o Božím Těle 2015

 1. Pavol napsal:

  Slovensko

  Západoslovenská provincie

  Galanta, Kostol sv. Štefana kráľa – 6:00 sv. omša LAT-MAGY, potom celodenná poklona
  Zdroj: http://galanta.fara.sk/index.php/sk/farske-oznamy

 2. Pavol napsal:

  Arcidiecéze pražská

  Praha-Smíchov – dnes po mši svaté bylo oznámeno, že se čtvrteční mše svatá nakonec ruší z důvodu, že nemá ji kdo sloužit.

  Diecéze brněnská
  Horní Újezd – mše svatá bude pravděpodobně tradiční, i když v rozpisu to není připomenuto, usuzuji analogicky podobně jako na první pátek. Ale třeba ověřit u správce farnosti, nemám na něj kontakt. Růženec začíná v 18:00, mše svatá v 18:30 Podobně je tam chyba, že v neděli bude ve Výčapech májová pobožnost (už bude červen) Zdroj informací: http://www.farnosthu.cz/clanky/liturgie.html

 3. Pavol napsal:

  Mše svatá v Horním Újezdu bude tradiční, telefonoval jsem s P. Protivínským.

  Jinak platí pravidlo, že všechny mše svaté v Horním Újezdě jsou tradiční, kromě nedělní v 9:00.

 4. Laco35 napsal:

  TRADIČNÍ ŘÍMSKÝ RITUS
  (MISSA TRIDENTINA)

  Ostravsko-opavská diecéze

  Červen 2015

  http://agathonet.com/katolik/?p=1275

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *